Тернопільщину обікрали

Нещодавно співробітники податкової міліції області, провівши аналіз податкової звітності одного з підприємств Гусятинського району заінтересувались його фінансово – господарською діяльністю.  З початку року службові особи підприємства звітували про відсутність діяльності, а впродовж 2010 року задекларувавши валовий дохід в розмірі 98,5 тис.грн. сплатили до бюджету менше тисячі гривень податків.

Провівши ряд оперативних заходів, було встановлено факт провадження  вказаним підприємством господарської діяльності пов’язаної з незаконним видобутком корисних копалин (глини). При цьому, термін дії спеціального дозволу на користування надрами, який видавався підприємству лише на пошук і не давав права на видобуток, закінчився ще у квітні 2010 року.

В подальшому, з незаконно видобутої глини, тут же на цегельному заводі  формувалась, обсушувалась та випалювалась цегла.

Організував таку діяльність, не маючи для цього відповідного дозволу на видобуток корисних копалин, 55-річний громадянин М., який будучи директором вказаного підприємства залучив до незаконної діяльності декількох найманих працівників без відповідної реєстрації.

При огляді території цегельного заводу працівниками податкової міліції області було встановлено, що він функціонував на повну потужність, про що свідчить кількість виготовленої продукції:  70 тис. шт. готової до реалізації цегли та 500 тис. шт. цегли – сирцю.

Проте, згідно декларації з податку на доходи фізичних осіб, усю діяльність здійснював лише 1 працівник, отримуючи при цьому заробітні плату в розмірі 814 грн.

Податковими міліціонерами було вилучену вказану цеглу та техніку, призначену для видобутку корисних копалин, прес для виготовлення  цегли-сирцю та форми для виготовлення цегли, всього – на загальну суму близько 300 тис. грн.

Враховуючи те, що для виготовлення 1 тис. шт. цегли необхідно 2,5 тони глини, орієнтовні масштаби незаконного видобутку становлять 1425 тисяч тон.

На даний час, із залучення відповідних служб, триває проведення заходів з метою збору необхідних матеріалів для передачі до Тернопільської міжрайонної природоохоронної прокуратури та вирішення питання про порушення кримінальної справи за незаконне видобування корисних копалин, – розповіли “Погляду” в управлінні податкової міліції ДПА в Тернопільській області.

 

Коментарі вимкнені.