У Тернополі – десяток “купальних” місць

Інфографіка "20 хвилин"

Офіційно в Тернополі дозволено купатися лише на Дальньому пляжі. Однак тернополяни знають ще з десяток місць, де можна купатися. Це міст, причал, пивзавод, дамба, мала дамба, “Циганка”, “зелений” пляж, “дикий” пляж, моржатник, річка, – пише газета “20 хвилин”.

Це ще неповний перелік тих місць, де можна побачити оголених підлітків, а то й дорослих людей, які плавають, пірнають та стрибають у воду з висоти.

 

Тернополянин Руслан Брега полюбляє у спеку залізти у воду Тернопільського ставу. Однак каже, що є місця, яких варто остерігатися.

 

– Колись популярним місцем для купання була дамба, – розповідає хлопец. – Пригадую років п’ять тому там завжди збиралося багато дітлашні. Серед них часто був і я. Але туди йшли лише ті, хто добре плаває. Плюси цього місця, що там глибоко та можна стрибати у воду із труби. Але це надзвичайно небезпечне місце. Всього за кілька мерів від тебе – потужний водоспад греблі. Туди може затягнути течією необачного пірнальника. А ще там важко вилізати з води. Зараз там уже дуже рідко хтось купається. І це дуже добре.

 

Зовсім поруч є ще одне місце, де можна зустріти тих, хто любить пірнати – невелика дамба, яку збудували менше десяти років тому. Купальників приваблює бетонна плита, на яку можна легко вилазити покупавшись.

 

Любителі стрибків у воду ж їдуть на міст у Білу – це найвищий “трамплін” у нашому місті.

 

– У погожі дні на мості збираються десятки підлітків, – каже Руслан. – Іноді навіть вишиковується черга біля місця, із якого стрибають. Однак і тут слід вважати, щоб не натрапити під час стрибка на бетонну опору. А також не стрибнути на листок лілії – такий стрибок може бути дуже болючим. Також стрибати можна і на міському причалі. Для цього використовують трап теплохода. Однак там пірнальники заважають роботі теплоходів. До того ж це небезпечно – можна не встигнути вилізти з води, поки прибуде судно.

 

Також неподалік від мосту є невеличкий пляж, оточений зеленню та дервами. Про нього знають небагато людей. Здебільшого мешканці Білої.

 

– Я колись ходив на веслування, а після тренувань їхав ровером на той пляж, – розповідає тернополянин Віталій Карпин. – Там – пісок, а дно всипане дрібненькими камінцями. Це місце ще “диким” пляжем називають. Є де сховатися у затінок. І людей набагато менше ніж на “Дальньому”. Однак чув, що там вода брудніша, ніж у інших місцях.

 

Також купаються тернополяни і на так званому “зеленому” пляжі. Щоправда туди більше йдуть ті, хто хоче позасмагати. Цей пляж розташований по дорозі до Дальнього і повністю порослий травою. Та там глибина невелика і купатися важко.

 

Багато ходять купатися також на стихійний пляж біля пивзаводу.

 

– Вода тут глибока, а поруч є зелені газони, на яких можна засмагати, – каже Руслан Брега. – Причому часто там бувають дівчата, які засмагають топлес. Цікаво, що купаються тут не лише влітку, а й зимою. Моржі прорубують завжди там ополонку. Раніше там навіть паркану не було. А зараз уже поставили.

 

Також стихійні місця для купання є й у річці Серет – неподалік джерела, у якому окунаються моржі, є ще й місце, де підлітки купаються у річці. Туди йдуть ті, хто любить боротися із течією. А в спеку сотні людей плавають у басейні біля клубу зимовго плавання у парку “Топільче”. У народі це місце називають “моржатником”. Водойма мала, тому там завжди тепла вода. І глибина усюди приблизно однакова.

 

Однак, зазначають рятувальники, безпечно купатися лише на “Дальньому” пляжі. Адже там дно обстежене, встановлені обмежувальні буйки. А також плесо біля пляжу – під спостереженням рятувальників.

 

Коментарі вимкнені.