Тернопільський медуніверситет відвідала делегація з США

З 18.03.2011 р. по 19.03.2011 р.  в Тернопільському державному медичному університеті ім.. І..Я. Горбачевського перебувала делегація з США у складі керівника компанії Oncolix, Inc. Майкла Редмана і президента компанії Nurses International, LLC Білла Колемана.

Oncolix, Inc. – біофармацевтична компанія, яка знаходиться в Х’юстоні, Техас (http://www.oncolixbio.com). Компанією розроблено новий препарат Проланта, який має виражені протиракові властивості і в перспективі може використовуватися для лікування раку грудей, яєчників і ендометрію. Проланта є аналогом гормону пролактину, в якому одна з амінокислот замінена іншою. Відомо, що пролактин стимулює проліферацію клітин, а, оскільки клітини більшості злоякісних пухлин молочних залоз, яєчників і ендометрію мають рецептори до пролактину, то останній, стимулюючи їх проліферацію, сприяє росту пухлини. Проланта за принципом кокурентності блокує пролактинові рецептори і в результаті інгібує відповідні шляхи внутрішньоклітинної сигнальної трансдукції, що ведуть до клітинної проліферації, тим самим проявляючи свій антипухлинний ефект. На сьогодні в одному з найбільших світових онкологічних центрів MD Anderson (http://www.mdanderson.org) всебічно досліджено протиракові властивості Проланти в експериментах на кількох видах тварин і проведено всі необхідні доклінічні дослідження препарату. У другому  кварталі 2011 р. Oncolix, Inc. проведе 1-у фазу клінічних досліджень Проланти в США. 2А фазу клінічних досліджень планується провести частково в США і частково в Україні, 2В фазу буде проведено в Україні.

Проведено перемовини між ректором університету чл.-кор. НАМН України, проф. Ковальчуком Л.Я. і паном M. Редманом щодо партнерства і наукового співробітництва в галузі онкології між Тернопільським державним медичним університетом ім.. І.Я. Горбачевського і компанією Oncolix, Inc., зокрема досягнута домовленість про можливість проведення клінічних досліджень Проланти в Тернопільському медичному університеті

Коментарі вимкнені.