У будинках Тернополя страшно жити

20 жовтня близько обіду у будинку номер два, що на вулиці Качали у Тернополі обвалився карниз. Шматок брили впав на тротуар, а інший на балкон будинку. Постраждалих нема лише дивом. Адже і на вулиці і на балконі були люди. Очевидці події з сусіднього будинку і мешканці будинку на Качали два – обурені. Кажуть – в аварійних помешканнях їм жити страшно, – повідомляє ТВ-4.

Сьогодні близько обіду тернополянка Неля Гнатюк вийшла з дому, аби заплатити за комунальні послуги. Проте після того, що побачила, розповідає жінка, вже й забула куди йшла.

– Іду в банк, в цей час іде моя невістка із каляскою з дитиною по тій стороні. Я зупинилася, раптом бачу падає цей, не доведи Бог, з-за оцих машин вона вже виходила, – розповідає  мешканка будинку на вул. Качали,9 Неля ГНАТЮК

Тим часом пан Михайло був на балконі. Брила, розповідає чоловік, впала за кілька сантиметрів від нього, навіть трохи зачепила, проте чоловік не постраждав. А от поручні балкона прийдеться розгинати.

– Вийшов тільки на балкон – падає і мене ше чуть зачепило, я в куртці був, бо з роботи якраз прийшов і на тому кінець. Бачите, на балконі яка брила лежить і тут. А не дай Бог…, – каже мешканець будинку на вул. Качали,2  Михайло ДЗЬОМАК

У двоповерховому будинку, де сталась аварія – чотири квартири. Пан Михайло живе на другому поверсі. Через аварійний дах, розповідає чоловік не встигає робити ремонти – стіни тріскають. Будинку, що на вулиці Качали два – вісімдесят років, каже начальник ЖЕКу, який невдовзі прибув на місце події. За цей час, розповідає, капітально його не ремонтували жодного разу.

–  Ми з року в рік плануємо і просимо кошти не тільки на капітальний ремонт, однак розуміємо, що кошти і місцевого бюджету і державний бюджет повинен фінансувати проведення капітальних ремонтів і особливо пам’яток архітектури, які є в центральній частині міста, але на жаль ситуація, яка є на сьогоднішній день є критичною і вона не позволяє фінансувати житло і житлово-комунальне господарство в цілому, – розповідає директор приватного підприємства “Східний масив” Михайло ДЕРЕВОРІЗ .

Сьогодні, розповідає Михайло Дереворіз, працівники жеку тільки приберуть шматки брили і огородять небезпечне місце. Завтра планують пооббивати карниз. Про капітальний ремонт цього та інших аварійних будинків найближчим часом не йдеться – у бюджеті нема грошей.

Коментарі вимкнені.