Увага: радіоактивна чорниця

Дари  Поліських лісів – гриби та ягоди – надпотужно накопичують небезпечні для здоров’я людини радіонукліди.

Мова йде про чорницю, яка вважається найбагатшим джерелом антиоксидантів. Вона сприяє збереженню гостроти зору і пам`яті, зміцнює судини, знижує ризик серцево-судинних захворювань, запобігає інфекційним захворюванням і допомагає підтримувати  в нормі вагу.

Кінецьчервня – і майже весь липень є сезоном заготівлі  чорниці. Однак, заготовляти чорницю в таких районах Житомирської області як Ємільчинський, Коростенський, Лугинський, Малинський, Новоград-Волинський, Овруцький та Народицький райони – можна  лише за наявності спеціального дозволу Житомирської обласної санітарно-епідеміологічної станції. Також лісокористувачем (лісгоспом) виписується відповідний лісовий квиток.

При відсутності спеціального дозволу порушуються вимоги  ст.ст. 66, 69, 73  Лісового Кодексу України та ст. 70 кодексу України про адміністративні правопорушення, за що на посадових осіб може бути накладено штраф  від 51 до 119 грн, а на громадянина від 17 до 51 грн. В разі порушення ст. 88-1 кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення порядку придбання чи збуту об’єктів тваринного або рослинного світу) матеріали передаються до суду.

У Новоград-Волинському районі  державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Житомирської області  в червні зафіксовано 12 випадків незаконного збуту чорниці.  До адміністративної відповідальності притягнуто 12 громадян на загальну суму штрафів  – 1,241  тис.грн.

Коментарі вимкнені.