З 2008 року в Україні закрили 754 школи

Фото УНІАН

Закриття будь-якої школи – дійсно проблема. Закони «Про освіту» і «Про середню загальну освіту» дають на неї чіткі відповіді. Міністерство освіти не закрило, не відкрило і не об’єднало жодної школи, бо право їх створювати, закривати, реорганізувати мають місцеві органи влади. При цьому закон вимагає, що рішення про закриття школи має бути прийняти зі згоди територіальної громади.

Про це 1 липня під час ефіру «Шустер Live» заявив міністр освіти, науки і молоді та спорту України Дмитро Табачник.

Д.Табачник зазначив: «Коли в місцевих органів самоврядування є потреба об’єднувати школи, треба підходити дуже уважно. Це можна робити лише тоді, якщо є згода громади, і забезпечено шкільний автобус». За його словами, якщо реорганізація шкіл відбувається з порушенням цих вимог, першим втручається міністерство освіти – звертає увагу місцевим органам влади на порушення, якщо ті не реагують, відбуваються перевірки обласної, або генпрокуратури.

Д.Табачник поінформував, що у 2008 – 2009 роках в країні було закрито 640 шкіл, зокрема у 2009 – 396 шкіл. За час роботи нового уряду, за його словами, закрито 114 шкіл.

Міністр освіти, науки і молоді та спорту України додав, що у 2010 році було відновлено фінансування програми «Шкільний автобус». Торік для сільських територій було придбано 170 автобусів. «У цьому році, сподіваюся, 254 автобуси буде поставлено у сільську місцевість», – зазначив міністр.

ZAXID.NET

Коментарі вимкнені.