Затриманий у Львові свободівець оголосив голодування

Депутат Пустомитівської райради від ВО “Свобода” Степан Підкуймуха оголосив голодування на знак протесту проти незаконного затримання.

Як повідомив адвокат затриманого, Підкуймуха написав заяву на ім’я начальника Львівської міліції про те, що він оголошує голодування і вимагає звільнення.

Депутат вважає, що його затримали незаконно, оскільки він добровільно прийшов на допит в управління і ніяк не перешкоджає слідству, повідомляє прес-служба “Свободи”.

За словами адвоката, в понеділок відбудеться судове слухання щодо обрання запобіжного заходу для Степана Підкуймухи. Зараз його утримують у львівськму ізоляторі тимчасового утримування, на вул. Степана Бандери, 1.

Нагадаємо, Степана Підкуймуху затримали 20 травня, коли він прибув до Львівського міського управління міліції на допит як свідок у справі щодо подій 9 травня у Львові.

Прокуратура Львівської області порушила проти нього кримінальну справу за статтями 293 і 296 (ч.2) Кримінального кодексу: йому інкримінують “хуліганство” і “організацію групових дій, що призвели до грубого порушення громадського порядку”. Максимум, передбачений за цими статтями – позбавлення волі на строк до чотирьох років.

Нагадаємо, на День Перемоги після офіційних заходів біля Пагорба Слави та Марсового поля у Львові сталися зіткнення між представниками націоналістичних сил і представниками партій КПУ, “Родина”, “Русское единство”. У сутичках постраждали 17 людей. Один із членів “Свободи” був госпіталізований з кульовим пораненням із травматичного пістолета.

Загалом міліція за цими фактами порушила 5 кримінальних справ. МВС фактично звинуватило у провокації сутичок ВО “Свободу”. Як заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов, на відеозаписах подій у Львові видно “факти агресії людей з синіми пов’язками “Свободи”.

Comments are closed.