Обрали нового голову Тернопільської районної ради

Лічильна комісія підводить підсумки голосування за кандидатури на посаду голови Тернопільської районної ради
(зліва направо): Ірина Крупа, Андрій Кузь, Володимир Мокрицький, Микола Михальчишин, Євген Грицишин, Роман Шершун.

1 грудня ц. р. відбулася перша сесія Тернопільської районної ради сьомого скликання. Участь в роботі сесії взяли всі новообрані депутати Тернопільської районної ради, голова Тернопільської райдержадміністрації Олександр Похилий, народні депутати України Тарас Пастух і Тарас Юрик, депутати Тернопільської обласної ради, сільські і селищні голови, керівники підприємств, установ Тернопільського району, представники громадських організацій та засобів масової інформації.

Замість звичних 80 – 36 депутатів

Сесію відкрила голова Тернопільської районної виборчої комісії Ганна Галич, яка оголосила результати виборів депутатів Тернопільської районної ради, що відбулися 25 жовтня 2015 року, та повідомила про визнання їх повноважень. “Участь у виборах депутатів до Тернопільської районної ради взяли вісім місцевих політичних партій, з яких 5-відсотковий бар’єр подолали шість партій: партія “Блок Петра Порошенка “Солідарність” – 8 мандатів, Радикальна партія Олега Ляшка – 7 мандатів, “Об’єднання “Самопоміч” – 7 мандатів, ВО “Батьківщина” – 6 мандатів, Громадський рух “Народний контроль” – 5 мандатів, “Громадянська позиція” – 3 мандати”, — повідомила Ганна Галич. Таким чином, замість звичних 80-ти, зараз є 36 депутатів районної ради.

Голова Тернопільської районної виборчої комісії Ганна Галич.

“Коли Бог на першому місці – у всьому є порядок”

Благословити новообраний депутатський корпус запросили пароха селища Велика Березовиця о. Василя Брону. “Якщо хочемо, аби кожна наша справа була успішною, вона повинна розпочинатися з Божого благословення, — сказав священик. — Вам доручено бути керманичами народу Тернопільського району в нелегкий час – в умовах війни, випробувань, коли ламається старе, що не виправдало себе, та народжується нове – живе і благословенне. Бажаю, щоб ви відчули себе в руках Божих, аби Господь через вас, ваше слово і діло робив свою справу на благо народу. У Старому Завіті є цікавий момент: коли помер цар Давид, його наступником обрали молодого і недосвідченого сина Соломона. Найперше, що зробив новий цар – подякував Богові, який вночі у сні прийшов до Соломона і сказав: “Я дам тобі усе, що попросиш”. Соломон попрохав мудрості і розумне серце, щоб могти вміло провадити народ. Богові дуже сподобалося це прохання, а за те, що Соломон попросив таку величну чесноту, йому було даровано ще й багатство і славу, яких ніхто ніколи ще не мав. Бог сказав Соломону: “Якщо будеш звіряти своє життя з Моїми дорогами, продовжу і помножу твоє життя”. Господь готовий сказати це і нам. Дуже мудро, що ви просите благословення – це вже добрий знак. Коли Бог на першому місці – у всьому в житті є порядок”.

Ключове питання порядку денного

Для продовження роботи сесії обрали тимчасову президію у складі п’яти депутатів – Юрія Малецького, Арсена Чудика, Володимира Перога, Володимира Дзудзила, головуючим тимчасової президії став Богдан Ящик. У склад секретаріату сесії обрано Надію Зюбровську, Марію Лотоцьку, Андрія Злонкевича. До складу лічильної комісії увійшли Микола Михальчишин, Володимир Мокрицький, Андрій Кузь, Ірина Крупа, Євген Грицишин, Роман Шершун. Головою лічильної комісії став Микола Михальчишин, секретарем обрано Ірину Крупу.
Ключове питання порядку денного – обрання голови Тернопільської районної ради. На цю посаду було запропоновано кандидатури депутатів Андрія Галайка від Об’єднання “Самопоміч” та Володимира Дзудзила —
представника партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”. Претенденти на посаду голови районної ради озвучили біографічні дані та програми діяльності в разі обрання на посаду голови районної ради, відповіли на питання присутніх.


В обговоренні кандидатур на посаду голови районної ради Андрія Галайка підтримали керівник апарату Тернопільської райдержадміністрації, депутат Тернопільської районної ради Арсен Чудик, народний депутат України від політичної сили “Самопоміч” Тарас Пастух. Володимира Дзудзила підтримали голова асоціації сільських і селищних рад Тернопільського району, Великобірківський селищний голова Роман Мацелюх, голова Тернопільської райдержадміністрації Олександр Похилий, народний депутат України від партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” Тарас Юрик. Вперше обраний депутат Тернопільської районної ради Юрій Федуник звернувся до обох кандидатів на посаду голови районної ради: “Ваше основне завдання – організувати роботу районної ради, використати весь потенціал депутатського корпусу, змусити належно працювати депутатські комісії”.

Таємне голосування

Депутати перейшли до процедури таємного голосування. Згідно з протоколом лічильної комісії про підсумки виборів голови Тернопільської районної ради, депутати більшістю голосів очолити Тернопільську районну раду довірили Андрію Галайку, який набрав 19 з 36 голосів. За Володимира Дзудзила проголосували 16 депутатів. Один бюлетень визнано недійсним.


Після офіційного оголошення підсумків голосування Андрій Галайко склав присягу та звернувся до присутніх: “Ейфорії немає, є відчуття глибокої відповідальності перед депутатами, громадою Тернопільського району. Обіцяю чесно і сумлінно виконувати свої обов’язки. Готовий до співпраці з кожним сільським та селищним головою, з усіма фракціями в районній раді, з Тернопільською районною державною адміністрацією. Переконаний, законодавча і виконавча гілки влади повинні спільно працювати на благо Тернопільського району”.

Новообраний голова Тернопільської районної ради Андрій Галайко. З 2001 року і до цього часу працював начальником відділу культури Тернопільської
райдержадміністрації,
заслужений працівник культури України. Народився 1 липня 1967 року в с. Настасів, проживає у селищі Велика Березовиця.
Має дві вищі освіти – закінчив ТНПУ ім. В. Гнатюка та ТНЕУ. Одружений, двоє дітей.

Заступником голови Тернопільської районної ради Андрій Галайко запропонував обрати Арсена Чудика, який зараз працює керівником апарату Тернопільської райдержадміністрації, голову Тернопільської районної організації “Радикальна партія Олега Ляшка”. У результаті таємного голосування кандидат не набрав необхідної кількості голосів, отримавши 17 “за”. Було запропоновано винести питання про обрання заступника голови районної ради на друге пленарне засідання після проведення консультацій у фракціях.

Коментарі вимкнені.