Олег Базар пропонує збільшити Тернопільський став удвічі (фото)

Дивлячись на супутниковий знімок Тернополя у програмі Google Earth, прийшла в голову цілком непогана, крім того реалізуєма ідея, щодо збільшення (продовження) Тернопільського озера удвічі. Саме за Дальнім пляжем, неподалік Пронятина та Білої є територія, де за старими планами міста вже було вирішино звести там ще один гідропарк, однак, її сприйняли неальтернативною. Мені ж здається, що можна поступити з цією ділянкою набагато логічніше – вскопати і затопити, таким чином зробивши озеро майже у два рази довшим, а по центру (вже збільшеної) водойми спорудити величезний вантовий міст, що сполучатиме ці райони, як і зараз, невеликий, пішохідний.


Так виглядає озеро з супутника тепер.

А після розширення його меж, я вважаю, це матиме ось такий вигляд –


Залишається запитання – для чого це робити?! І на нього можна дати елементарну відповідь. Збільшивши межі озера, з`являється більше місця для розваг на воді, взимку – на кризі, вздовж берегів, неподалік Білої та Пронятина можна створити прекрасні пляжі, де зупинятися буде бажання як у туристів, так і тернополян. Також з`явиться можливість мандрувати у цих місцях теплоходами, катерами чи на лодках. Одним із варіантів є встановлення фонтанного комплексу саме в другій, “новій” частині ставу, оскільки велетенський водограй прямо посеред нині існуючого озера закриватиме оглядовість центру та “Дружби”, та і сама водойма набуде вигляду “басейну для фонтану”, хоч і нестандартних маштабів.

Ось так виглядає та місцевість, на місці якої можна продовжити озеро – 
(неточні межі обведено червоним)

Наступне. Як реалізувати? Я думаю, в цьому більше розуміються люди відповідної спеціальності, та на мою думку є пару методів, як наприклад:

1) Спуск води до рівня 1м. перегородження та проведення робіт по ліквідації землі та поглибленя певої території, при завершенні робіт, максимально на тривалий час закривши шлюзи, затопити її.
2) Ліквідація та вивезення землі з ділянки незмінюючи рівень води у нині існуючому озері, а лиш частково перегородивши територію.

А ви що думаєте про цю ідею?!


Свої враження, думки пишіть на мейл – bom@e-mail.ua

До речі, даний проект з невеликими змінами та удосконаленнями (після роздумів) було представлено на громадській раді у 2012 році

Було вирішено залишити невеликий острів, де таки буде облаштовано гідропарк а також споруджено вантовий міст.

Олег Базар

-1 thoughts on “Олег Базар пропонує збільшити Тернопільський став удвічі (фото)

  • 16:49 | 3.06.2013 о 16:49
    Permalink

    Гарна ідея підтримую!!!

Коментарі вимкнені.