Міліція застерігає тернополян від необдуманого кроку

З травня по вересень працівники міліції вестимуть посилену боротьбу з нелегальними посівами наркомістких рослин.
“Основною метою цих оперативно-профілактичних заходів є, перш за все, профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення посівів маку чи конопель, недопущення їх незаконного витоку та перекриття каналів збуту наркосировини з легальних посівів, а також запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини та її транспортування.
Незважаючи на проведені профілактичні заходи та роз’яснювальні бесіди, протягом 2012 року було задокументовано значну кількість фактів незаконного посіву снотворного маку, а тому значну увагу працівники підрозділів по боротьбі з незаконним обігом наркотиків приділятимуть і проведенню профілактичної роботи серед населення, роз’ясняючи законодавство України у сфері заборони посівів маку та конопель на приватних земельних ділянках
Щоб застерегти громадян від необдуманого кроку, попереджаємо: вирощувати нарковмісні рослини заборонено в будь-якій кількості та за посів маку та конопель можна понести адміністративну та кримінальну відповідальність, а саме:
– за незаконний посів маку чи конопель наступає адмінвідповідальність за ст. 106-1; 106-2 КУпАП (тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від дев’яти до вісімнадцяти, а на посадових осіб – від вісімнадцяти до сорока п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян);
– незаконний посів або незаконне вирощування снодійного маку в кількості від ста до п’ятисот рослин чи конопель у кількості від десяти до п’ятдесяти рослин караються штрафом від ста до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років (ч.1 ст. 310 Кримінального кодексу України).
Крім цього невжиття заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку землекористувачем або землевласником на закріпленій за ним земельних ділянках, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення, тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 9 до 18, а на посадових осіб – від 18 до 45 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Операція проходитиме упродовж 5 місяців, а тому за цей час правоохоронці завітають з перевірками до тих, кого підозрюють у незаконній діяльності.
Міліція звертається до усіх мешканців Тернополя, з проханням не здійснювати незаконний висів снотворного маку чи конопель.

Сектор по боротьбі з незаконним обігом наркотиків Тернопільського міського відділу УМВС України в Тернопільській області

Коментарі вимкнені.