Перевозити пільговиків у Тернополі будуть за гроші

Вчора, 13 квітня, мали відбутись чергнові громадьські слухання щодо пільгових перевезень у громадському транспорті. Адже попередній захід ініційований міським головою Сергієм Надалом не відбувсяяк запевняють пенсіонери через мера, а за запевненням міської ради – провокаторів. Але цього разу вони знову закінчилися нічим.

Другий етап громадських слухань, як і перший, відбувся в Українському домі “Перемога”.

Про час та місце громадських слухань тільки в день їх проведення були розміщені оголошення у маршрутках. Тож не всі знали про цей захід, і відповідно у слуханнях взяли участь значно менше людей, ніж попереднього разу.

Загалом у залі були присутні не більше 200 тернополян, причому переважна більшість із них – це перевізники, водії та інші працівники автотранспортних підприємств.

Пільговиків було не більше, ніж півсотні, однак впродовж усього слухання вони тримали в тонусі директора товариства “Менс-авто” Андрія Намаку, який вів зібрання, та начальника міського управління транспорту Ігоря Мединського.

Пільговики задавали запитання та висловлювали своє обурення якістю обслуговування у маршрутних таксі. Зокрема, нарікали, що водії з ними неввічливо обходяться. Також з обуренням реагували на бажання перевізників обмежити безкоштовне перевезення пасажирів пільгових категорій.

Присутні трохи заспокоїлися, коли на слухання прийшов міський голова Сергій Надал.

– Хочу запевнити вас, що ніяких обмежень у перевезенні пасажирів пільгових категорій не буде. – сказав мер. – Безкоштовне перевезення шести пільговиків на кожному маршруті як було, так і залишається. Ми зініціювали громадські слухання для того, щоб і пасажири, і перевізники висловили свої пропозиції та побажання щодо ситуації яка склалася із громадським транспортом. Але оскільки на попередніх слуханнях перевізникам не дали можливості висловитися, то зараз проводимо другий етап цих слухань.

Щодо конкретних пропозицій, з боку пасажирів, то їх було не багато. Зокрема, прозвучало побажання надавати пільговикам адресну допомогу з міського бюджету для проїзду у громадському транспорті. Однак, Ігор Мединський зазначив, що якщо зараз із бюджету Тернополя спрямовувати кошти на дотації громадському транспорту, то згодом це зупинить комунальну галузь міста.

Мерія та перевізники своїх пропозицій не озвучували. Після завершення слухань у коментарі “20 хвилин” директор товариства “Менс-авто” Андрій Намака пояснив, що люди просто не давали перевізникам висловити свої побажання.

– З приводу пільгового перевезення пасажирів у нас, у перевізників є три пропозиції, – повідомив ” Андрій Намака. – Перша, це перевозити безкоштовно на кожному маршруті по два пільговики. Якщо такий варіант не підходить, тоді наступна пропозиція – перевозити по шість пільговиків за 1,50 гривні. Або ж третій варіант – перевозити необмежену кількість пільговиків за 2 гривні.

Стосовно пасажирів загальної категорії, Андрій Намака пообіцяв, що тариф наразі змінювати не будуть.

– Надіємося, що незабаром економічна ситуація в країні стабілізується і долар трохи впаде, – сказав Андрій Намака. – А за ним відповідно трохи впаде і ціна на соляру. Тоді сподіваємося, що нам вдасться втримати вартість проїзду на тому ж рівні що й зараз, тобто 2,50 гривні

Василь Солтис, 20 хвилин

-1 thoughts on “Перевозити пільговиків у Тернополі будуть за гроші

  • 17:07 | 14.05.2014 о 17:07
    Permalink

    Надал не дасть перевізникам розпоясатися. Вони тоді взагалі обнагліють.

Коментарі вимкнені.