Події на Майдані очима Генерального прокурора

Виявляється слідчі органів прокуратури похвилинно відновили порядок подій, які відбувалися у центрі столиці 29-30 листопада. Про це розповів Генеральний прокурор України Віктор Пшонка перед депутатами Верховної ради.
За його словами, 29 листопада зіткнення мітингувальників з правоохоронцями на Майдані Незалежності мали місце, починаючи з другої половини дня.
Що стосується подій 30 листопада, то:
– о 3 годині 51 хвилині до площі прибув автотранспорт комунальних служб, який почали блокувати мітингувальники;
– близько четвертої години, майстер ділянки комунального підприємства звернувся з цього приводу до працівників міліції. Останні, у свою чергу, попросили мітингувальників звільнити територію для проведення комунальними службами монтажних робіт. Однак, учасники акції на заклики правоохоронців не реагували, що підтверджено відеозаписами, та показами потерпілих і свідків;
– о четвертій годині сім хвилин розпочалося створення кордону для обмеження доступу на Майдан Незалежності;
– о четвертій годині десять хвилин працівники підрозділу «Беркут» розпочали дії, спрямовані на витіснення мітингувальників.
«Зважаючи на активний опір з боку учасників акції, окремі працівники „Беркуту” розпочали індивідуально застосовувати спеціальні засоби», – уточнив Генеральний прокурор.
Одночасно, за інформацією слідства, підрозділи внутрішніх військ створили коридори безпеки для виходу людей, яким на вимогу правоохоронців скористалася частина активістів.
У той же час, група радикально налаштованих мітингувальників почала кидати в працівників «Беркуту» каміння, скляні та металеві банки, палаючі палиці.
– о четвертій годині 22 хвилини витіснення громадян з Майдану Незалежності було завершено.
«Але треба констатувати, що рівень застосування сили до правопорушників з боку правоохоронців не відповідав небезпечності посягання та обстановці, що склалася», – додав Віктор Пшонка.

Коментарі вимкнені.