Практичні поради волонтерам, котрі вперше везуть допомогу бійцям АТО на передову

Волонтер, депутат Тернопільської міської ради Іван Сороколіт, котрий нещодавно повернувся з передмістя м.Луганська, ділиться кількома практичними порадами з волонтерами, котрі вперше везтимуть допомогу в зону АТО:

 1. Якщо маєте в автомобілі відео-реєстратор, то під’їжджаючи вже до першого блокпосту відчепіть його і сховайте подалі. На більшості блок-постів бійці забороняють вести фото- та відео-зйомку. Якщо цього не зробити, то витратите значно більше часу на проходження блок-посту, бо все одно доведеться знімати реєстратор, виймати та форматувати картку пам’яті.
 2. Фото- та відео-камери тримати вимкненими та запакованими в сумках. Інакше, з високою ймовірністю, вам доведеться форматувати картку пам’яті з усіма зробленими вами фото. Охорона блок-посту не вилучає карток пам’яті та обладнання, але і не має часу на перегляд усіх зроблених вами фото щоб видалити лише ті, які вважатимуть забороненими.
 3. Якщо бажаєте щось сфотографувати або відзняти відео, то обов’язково запитайте дозволу. У 90% випадків вам не відмовлять.
 4. Їдьте безпечно, але швидко. Швидкий рух суттєво ускладнює можливість прицільної стрільби. Зі слів військових швидкість є кращим захистом за бронежилет та шолом. Особливо актуальною дана порада є на дорогах з «зеленкою» (густі зелені дерева та кущі обабіч дороги), котра супроводжує більшість доріг на сході України.
 5. Нів’якому разі не наїжджайте на сторонні предмети, навіть якщо це целофановий пакет. Це може бути замаскована міна або фугас. Об’їжджайте будь-які підозрілі предмети стороною, а не «між колесами». Окремі вибухові пристрої спрацьовують коли авто проїжджає над ними або через вручну через дистанційне керування.
 6. На блок-постах поводьте себе культурно та виконуйте усі вказівки військових без зайвих обговорень. Зона АТО – не місце де варто затівати суперечку на предмет того чи має право озброєний армієць перевіряти вашу барсетку чи сумку з особистим одягом. Бажаючим дискутувати про власні конституційні права ліпше залишатись вдома.
 7. У зону АТО заїжджайте з повним паливним баком. Ціни на бензин та дизельне пальне на територіях наближених до військових дій суттєво вищі. Чим ближче до передової – тим менше працюючих АЗС навіть з високими цінами.
 8. Попередьте рідних та близьких про перебої у роботі мобільного зв’язку. Інакше, змусите їх даремно хвилюватись у моменти, коли вони не зможуть до вас дотелефонуватись. Мобільний зв’язок в частині Луганської та Донецької області працює з перебоями, а подекуди взагалі відсутній.
 9. Обов’язково майте запасні колеса. Працюючі сервіси шиномонтажу – практично відсутні.
 10. Нів’якому разі не намагайтесь вивезти «на згадку» з зони АТО будь-що, що може вважатись зброєю. Навіть патрони! Огляд автомобілів на звороті значно скрупульозніший. І ті сміливці, котрі на власний ризик вирішать прихопити «сувеніри», можуть наразитись на серйозні проблеми.
 11. Без нагальної потреби не уповільнюйте рух та не зупиняйтесь на мостах. На окремих мостах розміщені великі надписи на кшталт «Зупинка на мосту заборонена. Стріляємо без попередження.»
 12.  Якщо у вас машина застрахована, то, на превеликий жаль, вона в зоні АТО не діє. Про це вам слід уточнити у представника страхової компанії.

Коментарі вимкнені.