Путін пояснив, чому не можна підвищувати ціни на горілку

Позавчора на засіданні Держради з культури Росії президент Володимир Путін зачепив, мабуть, головну для росіян «культурну» тему — висловився проти підвищення цін на алкогольні вироби. «Нелегальна горілка, всілякі сурогати, спиртні напої подібного штибу виникають через завищення цін на легальну продукцію», — заявив глава держави, після того як губернатор Московської області Андрій Воробйов запропонував підняти ціни на алкоголь та скерувати частину засобів від акцизів на алкогольні напої на фінансування культури.

Уряд РФ іще влітку вирішив заморозити акцизи на рівні 500 рублів за літр чистого спирту (100 рублів надбавки до ціни півлітрової пляшки горілки), усунувши тим самим привід для підвищення мінімальної ціни. Віце-прем’єр Олександр Хлопонін на засіданні з регулювання алкогольного ринку 3 грудня оголосив, що щорічно бюджет втрачає від виробництва нелегального алкоголю 30—50 млрд. рублів.

А газета «Коммєрсант» позавчора повідомила, що в листопаді відбулося найбільше падіння виробництва горілки — відразу на 38,5 відсотка, до 7 мільйонів декалітрів горілки. Окремі відомі бренди («Беленькая», «Мягков») постраждали ще більше — їх виробництво впало на 57,3 відсотка. Експерти пов’язують це з девальвацією рубля та рішенням уряду заморозити акцизи на спиртні напої також на 2015—2016 роки.

У попередні роки акциз традиційно зростав з 1 січня, тому виробники намагалися випустити якомога більше спиртного до кінця року за старими акцизами.

Підтримку Путіним «заморожених» цін на горілку можна вважати і турботою про здоров’я народу, і звичайним популістським кроком — не можна відбирати в народу в тяжкі часи «останню цукерку».

УМ

Коментарі вимкнені.