СБУ додумалася залучити до перемовин щодо полонених… Віктора Медведчука

На сьогоднішній день у полоні бойовиків «ДНР» / «ЛНР» перебуває більше шести сотень українських військових. Говорячи про їхню долю, Президент України зажадав від силових структур повернути бранців з полону вже до Різдва. «Вимагаю чіткої, скоординованої роботи між Службою безпеки і Міністерством закордонних справ щодо прискорення повернення наших додому», — заявив Петро Порошенко. Відомства думали-думали і «прискорились» настільки, що вирішили залучити до переговорів про звільнення заручників не абикого, а самого Віктора Медведчука.

Результат такого мозкового штурму у прес-службі СБУ назвали «доцільністю нестандартних заходів». В СБУ сформували, повідомляють речники, «робочу групу в складі першого заступника голови СБУ, керівника Антитерористичного центру при СБУ Василя Грицака та голови Міжвідомчого центру з обміну полоненими Юрія Тандіта». Також було вирішено «інкорпорувати до цієї роботи Віктора Медведчука». «Інкорпорований» Медведчук «пришвидшить темпи звільнення людей», — вважають у СБУ.

Переговори щодо бранців відбуватимуться у Мінську — там, де раніше вже неодноразово засідали «круглі столи» за участю представників самопроголошених східних республік, України та ОБСЄ. У цьому форматі, який себе де-факто не виправдав, брав участь екс-Президент України Леонід Кучма. Тепер естафету переймає його близький соратник і колишній голова АП Віктор Медведчук. Зайве нагадувати, наскільки ця персона є прокремлівськи налаштованою та близькою до Москви. «Федераліст» Медведчук пов’язний з Путіним тісніше, ніж будь-хто інший — останній хрестив доньку Медведчука Дарину.

Скандальне залучення Медведчука до складу переговорної групи можна виправдати й благою метою — звільненням полонених, проте кому насправді підігруватиме путінський кум, є питанням риторичним. Цікаво, що перед тим, як СБУ видала цю ідею за свою власну, лідер «ДНР» Олександр Захарченко вже заанонсував участь Медведчука. «Дуже багато відомо про мінські зустрічі. Найголовніше: призначено Медведчука — людину, яка вестиме переговори з приводу обміну полоненими. Відбулася в Україні така невеличка зміна», — іронізував Захарченко. Отож скидається на те, що українським «псом» метляє насправді російський «хвіст».

Тим часом стало відомо, що посол Росії в Україні Михайло Зурабов уже вилетів до Мінська для участі у переговорах з приводу врегулювання донецької кризи (саме так це називають у РФ). Раніше, як повідомляла «УМ», бійці українських добровольчих батальйонів запропонували свій варіант вирішення проблеми — вони пообіцяли не пропускати жоден ахметовський «гуманітарний конвой», доки не будуть звільнені полонені. При цьому комбати стверджують, що обмін заручників на харчі, за якими так скучили зголоднілі сепаратисти, є ефективнішим за будь-які «круглі столи».

УМ

Коментарі вимкнені.