Що отримують тернопільські педагоги на День вчителя

Золоті сережки та підвіски, посуд і парфуми отримають тернопільські вчителі до свята. Деякі учні навіть дарують гроші у конверті, аби їхній вчитель сам купив собі бажаний подарунок, пише 20 хвилин.

Втім, так вітають не всі. Багато учнів привітають скромніше – квітами та цукерками. Дорогі подарунки їхнім вчителям дістаються на день народження.

– Все залежить від батьківського комітету і наскільки заможні батьки, – каже мама дев’ятикласника однієї з місцевих шкіл пані Мирослава (прізвищ батьки просять не називати – прим. ред). – Прості батьки лояльніші у виборі подарунка, багатші навіть по 200 грн збирають на різні свята. У нашій школі все простіше.

У класі сина пані Мирослави здавали до Дня вчителя по 60 грн. Ці гроші підуть на квіти для 24 вчителів, завуча та директора. Більші подарунки класному керівникові дарують на день народження, додає мама.

– У попередні роки вчительці дарували набір постільної білизни, посуд, – пригадує мама.

У тернополянки Оксани троє дітей. Вони – учні середньої школи. Сини – у шостому та сьомому класах, донька у 5-му. Цього року кожна дитина здавала до дня вчителя по 100 грн, каже жінка.

– Що будуть дарувати, ще не знаю, – каже жінка. – Як правило, зараз дарують просто гроші в конверті – це поширена практика. А є такі вчителі, які самі кажуть, що їм потрібно.

Жінка додає, що коли її діти випускалися з молодшої школи, вчительці подарували золоті сережки.

– Хоча ця вчителька цього варта, вона дуже хороша і добре виховала наших дітей, – каже пані Оксана.

Що дарувати вчительці, залежить від можливостей та побажань батьків, вважає жінка. Проте перегинати палицю не потрібно, адже у класі не всі учні можуть здати велику суму грошей. А ще буває, що вчителі зовсім нескромні і самі заявляють про подарунки, які хочуть.

– Якось моя похресниця дев’ятикласниця розповіла, що їхня вчителька на зборах батьківського комітету заявила: “Шановні батьки, поміняйте мені парфуми, я люблю не солодкі, а свіжі”. До речі, парфуми їй купували в одному з найдорожчих парфумерних магазинів.

А от у школі №3 вчителям готують приємну несподіванку. Про дорогі подарунки учні не кажуть.

– Ми для наших вчителів готуємо концерт, а також написали вірш для класного керівника, – каже випускниця Ліза Невська. – Зранку перед школою постелимо червону доріжку і вітатимемо вчителів квітами, коли вони будуть сходитися на роботу.

Що купують у дарунок до Дня вчителя, ми поцікавились і в тернопільських магазинах.

– Ви знаєте, цього року ще нічого не купили, – каже продавець відділу посуду та сувенірів. – Учні цікавилися посудом, але не купили. До речі, в нас до цього свята є гарні статуетки у формі сови – це символ знань. Такий сувенір коштує 300 грн.

А от парфуми купують активніше.

– Купують і Versace, і Nina Richi, і Euphoria, – каже продавець-консультант магазину парфумів Світлана Колесник. – Їхня ціна в середньому 400-600 гривень. Також беруть міні-флакончики – 5 міліграмів 100 гривень та косметичні набори.

Минулого року приходили делегації від батьківського комітету і купували годинники, розповіла власниця магазину годинників пані Галина. Цього року ще не купували нічого.

– Можливо, тема подарунків вчителям вже не така актуальна, адже зараз дуже багато говорять про побори у школах, – припускає жінка.

Вона показує елегантні годинники від французької фірми за доволі демократичною ціною – 300 грн. Саме такі переважно купували вчителям. Хоча в магазині є і дорогі, приміром, швейцарські механічні годинники по 12 тис грн і більше.

А от квіти вчителям купують всі. Щоправда, ціни до свята піднялися на 10%, розповіли продавці. Ми зустріли на квітковому ринку дев’ятикласниць з Української гімназії ім. Івана Франка Соломію Болєщук та Соломію Вацик. Дівчата придбали букети для директора гімназії та класного керівника. Один букет з астрометрій1 обійшовся їм у 100 грн, інший – з маргариток, ірисів та герберів – у 150 грн.

До слова, троянди можна придбати на квітковому ринку по 12-25 грн, є навіть тюльпани – по 10 грн.

До речі, тему подарунків до Дня вчителя ми подали для обговорення на сайті 20minut.ua. Ми попросили батьків та учнів розповісти, що вони дарують своїм вчителям.

“У школі, де навчається моя донька, сказали нічого не купувати, але конверт з “подаруночком” і коробочку цукерок буде достатньо”, – пише читач.

Ще один користувач під ніком “хто” пише:

“Чула, що вчителька замовляла дітям на якесь свято дорогий посуд, причому наказувала: “Тарілки мають бути салатові. Попробуйте купити якісь інші”

“150 грн з учня (чит. батьків) на “квіти” вчительці – у нашій школі. Далі коментувати буде зайвим, додає читач під ніком “народ”.

Коментар

Іван ЗАПОРОЖАН, директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації:

– Найкращий подарунок для вчителя – це слово. Гарне привітання – завжди приємне. Також зайвими у цей день не будуть квіти. Що ж до інших подарунків, то це неприпустимо. Хіба якщо є спеціальне розпорядження на офіційному рівні від відділу освіти. Приміром, цього року ми нагородили 23 кращих вчителів області. Також двом вручили заслуженого вчителя України. Подарунок для цих вчителів – електронна книга. Це потрібна річ для педагога.

-1 thoughts on “Що отримують тернопільські педагоги на День вчителя

  • 20:02 | 6.10.2013 о 20:02
    Permalink

    ХТО ж нарешті ЗУПИНИТЬ ЦЕ НЕПОДОБСТВО – куди дивиться прокуратура????

Коментарі вимкнені.