Що вразило Петра Гадза в Америці

Новоспечений Герой України голова наглядової ради ТзОВ “Бучачагрохлібпром” Петро Гадз під час засідання колегії ОДА поділився враженнями від подорожі Європою і Америкою.

–          У штаті Вашингтон, де 40-45 градусів тепла, де без зрошення нічого не росте, збирають по 95 тон яблук з гектара, – розповідає Петро Гадз. – Коли я зустрівся з фермером, який має 2 300 га саду, мене цікавила система, технології, прибутки, соціальна сфера, адже все працює, як годинник. Я побачив поблизу саду селище із прекрасно розвинутою інфраструктурою – церквою, школою, магазином,  кінотеатром, басейном, спортивним майданчиком. Для високої врожайності у господарстві використовують імунні немодифіковані підщепи. Разом з тим ферма екологічна, тут не використовують жодних засобів захисту рослин. У садах працює 1 100 чоловік, у сезон збору яблук залучають близько двох тисяч – це пенсіонери, безробітні. Усі навколишні села мають роботу.

 

Детальніше своїми враженнями Петро Гадз обіцяв поділитися з колегами під час найближчого сільськогосподарського семінару.  Усе, що вдасться, Герой України застосує у своїх садах поблизу Бучача.

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.