Сергій Надал і Ко будують в Тернополі колгоспний гламур

Обурення і відверті насмішки викликає проект торгівельного комплексу, який влада хоче втиснути поряд з візитівкою Тернополя, історичною пам’яткою часів Австро-Угорської імперії – залізничним вокзалом. Громадськість та архітектори відверто проти такої наруги над історичним обліком міста.

Часто складається враження, що управління архітектури в Тернополі взагалі відсутнє. Чиновники не помічають руйнування та псування історичних пам’яток, дозволяють хаотичну ущільтену забудову і не мають поняття в естетиці – думають тернополяни. Зайвим доказом цього є намагання забудувати останню клумбу поблизу залізничного вокзалу.

Голова спілки архітекторів заявляє, що проект не пройшов погодження містобудівної ради. Місцеві жителі побоюються, що їх домівки постраждають, громадськість обурена розмахом вакханалії торгашества над здоровим глуздом.

Аргументи влади, на захист необхідності ще одного “гранд-базару” не витримують жодної критики. Мовляв, новий комлекс дозволить прибрати з навколишніх вулиць стихійну торгівлю. Уявіть собі бабусь з насінням та молоком і запитайте, чи зможуть вони оплатити оренду кваратних метрів у комерційному центрі?

Дописувачі в соцмережах потішаються над проектом, який рекламує головний архітектор Василь Бесага. Одні описують його стиль, як колгоспний гламур з римськими колонами, інші радять для більшої абсурдності використати білу силікатну цеглу. Гості міста, що приїздять поїздами крутитимуть пальцями біля голови дивлячись на чудеса містобудування від Бесаги-Надала.

За Збручем

Коментарі вимкнені.