Сергій Надал: «Розвиток медицини у Тернополі відбувається виключно за кошти міського бюджету»

Упродовж двох днів, 16-17 липня, на Тернопіллі працювала виїзна колегія Міністерства охорони здоров’я України. Медики з усіх куточків країни приїхали, щоб оцінити особливості системи охорони здоров’я Тернопільської області та обговорити нагальні питання і проблеми української медицини.

За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, після планового огляду медичних закладів міста представники колегії були приємно вражені напрацюваннями лікарів та забезпеченням високотехнологічним обладнанням міських лікарень. Зокрема, відбулося ознайомлення із наданням допомоги у кардіологічному відділенні міської лікарні №2.

«Місто, незважаючи на суттєве недофінансування медичної галузі, докладає усіх зусиль, аби тернополяни не відчували цього на якості медичного обслуговування. Ведеться систематичний пошук інвесторів, які готові долучатися до покращення надання медичних послуг», – додав очільник міста.

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова 17 липня долучилася до роботи розширеного засідання виїзної колегії МОЗ України, яке відбулося на базі навчально-оздоровчого комплексу Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського «Червона калина». Одним із головних питань, яке розглядали під час засідання, було обговорення загальнодержавної програми «Здоров’я-2020».

Міський голова, який також взяв участь у розширеному засіданні виїзної колегії МОЗ України, висловив сподівання, що такий захід допоможе виявити найактуальніші проблеми медицини і знайти шляхи їх вирішення.

«Програма, запропонована урядом, передбачає делегування обов’язків міським органам влади щодо забезпечення лікарень медикаментами: 25 відсотків медпрепаратів мають закуплятись за рахунок міського бюджету. Це в той час, коли придбання ліків згідно чинного законодавства, відбувається виключно за рахунок державного бюджету України. Для делегування таких обов’язків місцевим радам повинен бути розроблений, як законодавчий механізм, так і система фінансування. Складається таке враження, що уряд планує перекласти значну частину витрат на місцеву владу.

Ситуація, що склалася останнім часом у медичній галузі, є досить невтішною. Щороку зменшується її фінансування. Держава сьогодні не виділяє жодної копійки на капітальні вкладення. Всі позитивні зрушення, які останнім часом відбулися в медичній галузі міста, здійснені за рахунок міського бюджету або за допомогою залучення додаткових коштів, зокрема, спонсорських. Ми уже понад 20 років живемо в ринкових умовах, а підхід до медичної галузі з часів Радянського Союзу на загальнодержавному рівні досі не змінився. Програму охорони здоров’я і впровадження змін, на мою думку, потрібно робити із врахуванням фактичних можливостей міського бюджету. Планувати можна тільки ті речі, які реально зробити», – додав Сергій Надал.

Коментарі вимкнені.