Що думає віце-прем’єр-міністр про Тернопільщину?

Сьогодні реформа децентралізації змінює Тернопільську область. Адже в обласних ОТГ нині реалізують близько 350 проектів з будівництва, відновлення, реконструкції та модернізації інфраструктурних та соціальних об’єктів.

Це практичний вимір реформи. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ під час відвідання 12 жовтня Шумської об’єднаної територіальної громади на Тернопільщині.

Він підкреслив, що дала свої результати і фінансова децентралізація та повідомив, що затверджений обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів ОТГ області на 2016-й із трансфертами з державного бюджету становить 693 млн грн. «Порівнюючи з минулим роком, ми бачимо величезний прогрес. Це більше, аніж увосьмеро від показників цих же місцевих бюджетів у 2015-му. Крім того в результаті утворення ОТГ обсяг власних доходів місцевих бюджетів зріс у 2016-му у 2,5 рази (до 222 млн грн). Доходи ж бюджетів ОТГ на 1 жителя території збільшились в середньому майже утричі.

Яскравий приклад – Шумська ОТГ, яка, отримавши нові фінансові можливості, сьогодні активно розбудовує та модернізує інфраструктурні на соціальні об’єкти. Це безапеляційне свідчення того, що території внаслідок децентралізації почали відновлюватись, будувати нову якість життя і незалежно від центру міцно стояти на ногах», – зауважив Геннадій Зубко.

В рамках робочої поїздки Геннадій Зубко разом з представниками ЄС ПРОООН взяв участь у відкритті у Шумській ОТГ чергового Центру надання адміністративних послуг. «Відкриття у Шумській ОТГ чергового ЦНАПу на Тернопільщині стало можливим в результаті Проекту ЄС та Програми Розвитку ООН “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”. Плюс – і це важливо – Шумська ОТГ з власного бюджету виділила на його створення понад 1 млн гривень. Цей заклад відчутно полегшить життя мешканцям місцевої громади і забезпечить їх послугами європейського рівня. Новостворений Центр має стати взірцем для інших громад», – наголосив Геннадій Зубко під час відкриття Центру Він повідомив, що Новий ЦНАП дозволить понад 21 тис мешканців Шумської ОТГ отримувати адміністративні, дозвільні та господарські послуги. Загалом у Тернопільській області функціонує 20 центрів надання адміністративних послуг. За 6 місяців 2016 року через центри було надано 73 000 адміністративних послуг.

Також Геннадій Зубко оглянув Суразький навчально-виховний комплексу та реконструйовану в ньому газову котельню з добудовою для альтернативного твердопаливного котла за кошти державної субвенції для ОТГ. У школі відбулась зустріч з учнями старших класів, для яких Віце-прем’єр-Міністр провів урок з енергоефективності та децентралізації. Під час наради з міськими, селищними, сільськими головами ОТГ Тернопільської області було зазначено, що Тернопільська область готова до опалювального сезону. Підготовлено до роботи усі 1264 котельні, замінено 1,66 кілометрів теплових мереж, підготовлено до роботи 45 центральних тепловий пункт.

Також у рамках поїздки Геннадій Зубко ознайомився з розбудовою інфраструктурних об’єктів в ОТГ. Зокрема оглянув хід капітального ремонту доріг, кошти на який надійшли за рахунок державної субвенції у розмірі 4 млн. 75 тис грн.

Коментарі вимкнені.