Що відбувається в тернопільському садочку №16. Версія міської ради

Нещодавно на нашому сайті була опублікована інформація про залякування та погрози – недитячі пристрасті в тернопільському садочк у №16. В  матеріалі йшлося про скаргу батьківського комітету Тернопільського ДНЗ №16 на перевищення службових повноважень, низьких морально-ділових якостей та умисне приниження честі та гідності педколективу та батьків завідувачем Тернопільського ДНЗ №16 Штеклею Оленою Андріївною, яка розглядалась 21 лютого під час засідання представників комісій з питань гуманітарної та соціальної сфер.

Управління освіти і науки Тернопільської міської ради надіслало свою бачення ситуації:

21 лютого 2017 року під головуванням заступника Голови Громадської ради Тернопільської ОДА І.М. Чорної відбулося засідання представників комісій з питань гуманітарної та соціальної сфер. Одним із питань порядку денного був розгляд звернень громадян, зокрема: скарга педагогічного колективу ТДНЗ №16, скарга помічника вихователя ТДНЗ №16 О.В. Сабади, скарга батьківського комітету ТДНЗ№16. Управління освіти і науки Тернопільської міської ради вражене тим, що для участі у даному засіданні не були запрошені працівники управління освіти і науки(члени комісії, яка була створена для розгляду скарги педколективу).

27 лютого 2017 року на новинний портал «Погляд» Чорною І.М. викладено однобічно  інформацію в статті «Залякування та погрози,-недитячі пристрасті в тернопільському садочку» без урахування думки комісії. Зважаючи на це, вважаємо за доцільне викласти власне бачення ситуації. Послідовно. Об’єктивно

Звернення педагогічного колективу від 19 жовтня 2016 року було розглянуто невідкладно, безпосередньо начальником управління освіти і науки Похиляк О.П.. Проведено зустріч з колективом, дано роз’яснення з усіх питань, які піднімалися у скарзі; враховано думку колективу та проведено бесіду з керівником дошкільного закладу.

Скаргу від 02.02.2017 року, з якою колектив звернувся до начальника управління(копії були надіслані міському голові і начальнику управління освіти і науки Тернопільської обласної державної адміністрації), також  розглянуто у терміни, визначені законодавством.

Враховуючи те, що дана скарга була подана повторно, розгляд її здійснювався комісійно з 14.02. по 20.02.2017 року. Звернемо увагу на деякі моменти :

–          У ході роботи комісії жодних зауважень до членів комісії не було.

–          01.03.2017 року відбулася зустріч педагогічного колективу з начальником управління та членами комісії , які проводили перевірку фактів, викладених у скарзі. В ході зустрічі з’ясовано, що члени комісії працювали демократично, відкрито.

–          Факт звернення працівників установи до лікувальних закладів щодо погіршення стану здоров’я не підтвердився.

 Враховуючи вище наведені факти , наголошуємо :

 1. Працівниками  управління освіти і науки Тернопільської міської ради забезпечується виконання вимог чинного законодавства щодо вирішення проблем, з якими звертаються громадяни.
 2. Порушень термінів розгляду звернень не допускається.
 3. У відповідях надаються обгрунтовані пояснення; кожному заявнику доводиться інформація про можливість вирішення питань, що висвітлюються у зверненнях.
 4. За результатами розгляду звернень надаються письмові та усні відповіді.

 Окремо хочемо запевнити, що працівники управління освіти і науки Тернопільської міської ради відкриті до спілкування , зацікавлені в об’єктивному розгляді будь – яких звернень, у тому числі і за участі  представників громади міста.

 

-1 thoughts on “Що відбувається в тернопільському садочку №16. Версія міської ради

 • 14:12 | 4.03.2017 о 14:12
  Permalink

  Міськрада молодці! Так тримати! Гроші треба відробляти!
  Якась директриса потратилася, купила собі посаду з челяддю, всі підлеглі мали бігати перед нею на задніх лапках і задовольняти її прихоті, а не скаржитися! Безсовісні, не поважають керівництво!
  А як посміли батьки скаржитися? Та хто вони такі щоб бути незадоволеними? Ганьба таким батькам, ганьба таким підлеглим!
  Керівник завжди прав! А якщо не прав то значить, що всі підлеглі невдячні дураки!
  Насправді це сарказм!
  Насправді, як вас там усіх заділо за живе, що люди не хочуть буди покірною худобою в угоду безтактному керівнику!
  Насправді низько ви впали цією статтею. Але нєа – ви не низько впали, це ваш рівень!!!!!!!!!!!!!

 • 19:16 | 4.03.2017 о 19:16
  Permalink

  по-моєму тут справа в тому,що молоду завідувачку просто хочуть “з”їсти” її співробітниці.В жіночих колективах часто буває нездорова конкуренція .Тоді використовують всі методи,часто-густо підлі і брехливі.Олена Андріївна наскільки мені відомо на посаді недавно-4-5 місяців.За такий короткий термін неможливо опанувати всі нюанси роботи.То може її колегам потрібно допомогти,підказати,підтримати Олену Андріївну,а не писати скарги і виносити сміття з хати?

  • 07:24 | 7.03.2017 о 07:24
   Permalink

   Шановна п.Наталю, щодо моногамних колективів, згідна з Вами, дійсно є такий феномен. При призначенні на посаду, керівник, відділ кадрів повинні враховувати наявність професійної відповідності, у тому числі професійно необхідних особистісних якостей і тд.. Якщо ж керівник ДНЗ за 5-ть місяців не тільки “не опанувала нюанси роботи”, а ще й вмудрилася створити нестерпний психологічний клімат в колективі, то керівний орган має визнати свою помилку у призначенні такого керівника ДНЗ і зробити відповідні кадрові рішення. Змушена Вас розчарувати, “виносити сміття з хати”, ще й ретельно прибирати все ж таки потрібно, інакше хата перетвориться на смітник. Бажаю Вам п.Наталю, хорошого фахового керівника і, боронь Боже, не пежити таких стресів, які переживають сьогодні досвідчені працівники цієї установи.

 • 19:28 | 6.03.2017 о 19:28
  Permalink

  «27 лютого 2017 року на новинний портал «Погляд» Чорною І.М. викладено однобічно інформацію в статті «Залякування та погрози,-недитячі пристрасті в тернопільському садочку» без урахування думки комісії». Повідомляю, що даної статті на сторінки «Погляду» я не викладала і це може підтвердити редактор. Звіт про засідання комісії, яка розглядала скарги від педагогів та батьківського комітету, я розміщувала 26.02.17р. на інформаційній сторінці «Громадська рада при Тернопільській ОДА» у ФБ. Дозволу на публікацію інтернет виданню, як і жодного інтерв’ю не давала. Проте, жодних претензій до редакції видання не маю, більше того вдячна за те, що оперативно реагують на події та інформують громадськість. Дана стаття дала змогу виявити ще більше фактів та посадових осіб, які замість того, щоб адекватно реагувати на звернення громадян, вдалися до погроз та зухвало перекручують очевидні задокументовані факти.
  Мій звіт про засідання комісії у ФБ підкріплений копіями скарг,можна ознайомитися за посиланням:
  https://www.facebook.com/1627505347567887/photos/pcb.1760662087585545/1760661124252308/?type=3&theater
  в яких ситуація відображена цілком інакше, аніж її висвітлює невідомий автор від УО, так і назвавши «своє бачення ситуації».
  Зокрема:
  УО:«Звернення педагогічного колективу від 19 жовтня 2016 року було розглянуто невідкладно, безпосередньо начальником управління освіти і науки Похиляк О.П.. Проведено зустріч з колективом, дано роз’яснення з усіх питань, які піднімалися у скарзі; враховано думку колективу та проведено бесіду з керівником дошкільного закладу».
  Саме тому, що на звернення не надано було письмової відповіді ні УО м. Тернополя, ні мером, ні УО при Тернопільській облдежадміністрації, а робота комісії ОУ зводилася до персональних бесід в кабінеті завідувача ДНЗ, яка продовжувала ще з більшою зухвалістю погрожувати переведенням працівників у інші ДНЗ. Замість того,щоб об’єктивно розібратися в ситуації, вказати молодому недосвідченому керівнику на її помилки, неприпустимий стиль спілкування з підлеглими, створення несприятливого психологічного клімату в колективі, члени комісії спонукали працівників вибачатися перед завідувачем ДНЗ.
  Доведені до відчаю педагоги та батьки звернулися за захистом у Громадську раду.
  На всі звернення єдину письмову відповідь від 24.02.17р., а саме її копію, колектив отримав лише 03.03.17р..
  УО: «Факт звернення працівників установи до лікувальних закладів щодо погіршення стану здоров’я не підтвердився».
  Зухвала брехня, оскільки виклик швидкої допомоги здійснювався за адресою ДНЗ (підтверджено документально).

  Проте, назва , обрана безіменним дописувачем від УО«своє бачення ситуації» сама за себе говорить. Спасибі редакції видання, що дали змогу проявити підводну частину корупційного айсберга. Чорна Ірина Михайлівна

Коментарі вимкнені.