“Скеля” навіть вночі ловить порушників, які забруднюють Тернопільщину

15 вересня майже опівночі в черговий раз ГО Протидія корупції та моніторинг екології “Скеля” викрили «ділків» які незаконно зливали рідкі побутові відходи у меліоративний канал біля с.Мишковичі Тернопільського району.

Проблема незаконного зливу нечистот та відходів довкола Тернополя набирає усе більшого значення. Ні для кого не секрет, що величезна кількість домашніх господарств у містечках і селах, де відсутня централізована каналізація та очисні споруди, користуються послугами різноманітних «приватників», які за відповідну плату за допомогою машин-бочок здійснюють відкачку нечистот із септиків та вигрібних ям. Але куди ж потім діваються ці нечистоти? Люди воліють не думати про це незручне для них питання, але шила в мішку не сховати – «приватники» відходи та нечистоти зливають на полях, у лісах, будь-де, аби не платити водоканалам за злив у їхні мережі. Чим завдають істотної шкоди навколишньому середовищу, нищать природу та створюють небезпеку для здоров’я інших людей.

Працюють такі «приватники» подекуди взагалі без будь-яких документів на таку діяльність, не сплачують жодних податків до місцевих бюджетів та не дотримуються жодних правил щодо видалення відходів. Проте збитки, які вони завдають довкіллю в результаті незаконного зливу нечистот та відходів, можуть вимірюватися сотнями тисяч гривень.

Проте, як кажуть, попит породжує пропозицію. Відсутність централізованої каналізації, очисних споруд, збільшення числа домогосподарств сприяє тому, аби з’являлися такі от «ділки», які за прийнятні гроші вивозять нечистоти і відходи. Ці безчесні люди не переймаються моральним аспектом питання, їх не турбує знищена природа і створення небезпеки для інших людей. Їх цікавлять лише гроші.

В результаті незаконного зливу нечистот активісти звернулися у Тернопільське відділення Національної поліції Тернопільського відділу ГУНП з проханням притягнути винних осіб до відповідальності. У діях порушників містяться ознаки правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст..52 КУПАП «Псування і забруднення сільськогосподарських та інших земель».

Коментарі вимкнені.