Скоро ми Почаївську Лавру побачимо лише на Google Maps?

Почаївська лавра все частіше привертає до себе увагу, а скандали навколо неї не вщухають останні кілька років. Одні політики стараються «захистити» святиню, інші використовують як хороший спосіб пропіаритися. Протоієрей УАПЦ Євген Заплетнюк вважає, що захист святині зовсім не церковна, а велика політична справа. Ось чому багато політиків згадують про власну побожність саме напередодні виборчих перегонів.

—  Дивно, що одні і ті ж діячі однієї неділі борються за «Зарваницькі ініціативи», іншої — воюють за Лавру, — каже протоієрей Євген Заплетнюк. – Вони вже й самі не знають, куди йти і за що боротися. Вже б і нечистому свічку поставили, лише б мали певність у тому, що ніхто не забере їх із політичного олімпу. Дуже шкода, що з таким цинічним ставленням до справи їй можна ще більше нашкодити. На превеликий жаль, більшість наших «національних» патріотів давно себе вичерпали, скомпрометувавши пустослів’ям та дешевим зрадництвом. Цим людям хотілося б побажати лише одного: так любити нашу нещасну Україну, як її вперто люблять і не хочуть відпускати від себе москалі. Що ж до скандальновідомої на увесь світ поведінки почаївських монахів, то, з однієї сторони, їх можна зрозуміти, з іншої, ми, як християни, маємо молитися за них.

Почаївські ченці є такими ж неідеальними, як і всі звичайні люди. Тільки до духовенства та чернецтва народ має особливі вимоги. Часто вони безпідставно перебільшені. Чимало людей й досі наївно вірять, що духовенство — це прибульці з небесних сфер, тому й мають вести себе виключно з уваги на цей очевидний  факт.  Кожен, хто зустрічається з подібними «небожителями» в реальному житті, дуже швидко розчаровується і в них, і в Церкві. Деякі монахи витрачають свій час та сили даремно: зі світу вони пішли в монастир, але й там ведуть себе так, наче прагнуть лише пекла. Той, хто не має любові до людей, ніяк не може мати любові до Бога.

Пропри це, повернення Україні її національних святинь, є одним із найважливіших  питань порядку денного в справі утвердження нашої державної і церковної незалежності, переконаний Євген Заплетнюк. «Україна не тоді втратила незалежність, коли відмовилася від атомної зброї чи дозволила перебувати у себе Чорноморському флоту Росії, — твердить  протоієрей. — Ми стали рабами північного сусіда тоді, коли погодилися молитися Богу чужою мовою. Зважаючи на існуючі політичні тенденції, сьогодні вже можна сміливо говорити, що в  нас існує цілком реальна перспектива того, що Почаївську Лавру врешті приватизують, а  всі, хто не згодий «з курсом партії», будуть бачити її лише на Google Maps».

Новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.