Скоро тернополяни зможуть подати та обрати проекти для розподілу 1% бюджету міста

1044148_1300104533353446_7298477565390586319_n

16 червня сесія міської ради прийняла положення про Громадський бюджет в Тернополі. З того часу було багато зроблено.

19 серпня сесія міської ради затвердила персональний склад номінаційного комітету Громадського бюджету в Тернополі. До його складу увійшли черверо депутатів міської ради, четверо представників громадських організацій та четверо працівників міської ради. На своєму першому засіданні Номінаційним комітетом було обрано керівництво. Мене обрали головою Номінаційного комітету, секретарем – начальника управління економіки, промисловості та праці Тетяну Корчак, а заступником голови – координатора Громадський рух “Чесно” | Civic movement “Chesno” у Тернополі Юлію Ковальчук.

Завдяки консолідованим зусиллям депутатів, міського голови, громадськості та виконавчого апарату Тернопільської міської ради, ми сьогодні маємо можливість користуватися якісним програмним продуктом, який дозволить тернополянам зручно подавати свої проекти на Громадський бюджет та прозоро голосувати за них.

Система “Громадський проект” (https://pb.rada.te.ua/), що забезпечуватиме автоматизацію процесу Громадського бюджету на усіх його етапах, була розроблена проектом USAID Ukraine – USAID Україна «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження», що реалізовується Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень ІБСЕД спільно з Громадянською платформою SocialBoost. Тернопіль став одним із семи міст, у яких впроваджуватиметься дана система. Завдяки цій системі кожен тернополянин може подати заявку на участь свого проекту. Прийом заявок розпочнеться 1 жовтня, а реалізація проектів передбачена вже в 2017 році.

Номінаційний комітет буде розглядати проекти лише на предмет відповідності до умов Громадського бюджету та організовувати весь процес реалізації Громадського бюджету в Тернополі. Самі ж проекти, які мають бути профінансовані в рамках визначеної суми будуть обирати тернополяни. Голосування триватиме двома методами: через сайт з ідентифікацією за допомогою BankID або шляхом реального голосування.

Назар Зелінка, депутат Тернопільської міської ради.

Коментарі вимкнені.