Скоро у книгарнях Тернополя – перша в Україні унікальна книга про Героїв Небесної Сотні

Ідею створення цього незвичного для вітчизняних книгарень виданняспонукала благородна мета – зібрати кошти на встановлення у Тернополі першого пам’ятника Героям Небесної Сотні, а також на закупівлю медичної та гуманітарної допомоги визволителям у зону АТО.

Як розповіли ініціатори створення сучасного формату книги, над її створенням працювали майже рік. «Ідея проекту виникла близько року тому, − зазначила одна з творців книги Ірина Кучерява. − Тоді події на Майдані лише розгортались. Усім нам дуже болісно було спостерігати за прощаннями із Героями нашого краю. Найбільше обурювало, що половина полеглих земляків – наші ровесники, на плечі яких лягло горе всієї України».

Робота розпочалась із пошуку волонтерів. Відповідні оголошення розмістили в інтернет-спільноті “Від Тарнополя до Тернополя” у соцмережі «Вконтакті», на заклик швидко відреагували небайдужі. Згодом набуті сили об’єднали із ГО «Файне Місто». Головний лейтмотив ідеї проекту – книга мала стати оригінальною. «У кінцевому результаті видання перевершило усі сподівання, − зазначила Ірина Кучерява. − Адже подібної книги у форматі 3D в Україні ще не існує. І ми радіємо, що саме тернополяни стануть першими поціновувачами такої новації».

Кожен, хто взяв участь у створенні книги, самовіддано працював безкоштовно. Над накопиченням і опрацюванням унікальних текстів для 3D книги трудилися тернопільські науковці, викладачі ВУЗів, фотографи, представники місцевих ЗМІ. Книгу створено за матеріалами інтерв’ю з близькими загиблих Героїв. Інформація у книзі – достовірна, адже була безпосередньо записана від батьків. Автори уникали фактів з інтернету та інших видань, адже, як зазначали самі батьки, вона часто була перекручена і неправдива.Було нелегко, адже разом із родичами загиблих, автори змушені були ще раз крокувати сумною і болючою стежкою життя кожного Героя Революції Гідності.

Матеріал книги – глянцевий, сторінки створені з особливого паперу, який можна «відчитувати» за допомогою 3D-окулярів, які будуть у комплекті з книгою. Кольорове рішення видавці обрали свідомо – книга чорна ззовні і всередині, як символ трауру. На перших 14-ти сторінках – історія Майдану: від початку і до кінця.

Як обіцяють видавці, 500 перших примірників вже у травні цього року з’являться на прилавках книгарень Файного міста, а згодом, якщо вдасться домовитись із Тернопільською обласною радою, тираж збільшать і придбати книгу можна будев всіх куточках Тернопільщини. Попередньо встановлена ціна 3D книги – від 130 до 160 гривень. Остаточна вартість ще уточнюється і буде відомою ближче до презентації книги. Придбати її можна буде у найбільших книгарнях міста а також замовити он-лайн через інтернет спільноту “Від Тарнополя до Тернополя” або написати Михайлу Жирівському в спільноті Вконтакті: http://vk.com/id99724882.

Проект першого в Тернополі пам’ятника Героям Небесної Сотні можна побачити на перших сторінках 3D книги. Однак, у ньому можливі зміни у зв’язку з тим, що поки що невідомо, скільки грошей вдасться зібрати від реалізації книги. «Тут важливо розуміти, що наш проект не включає у себе лише видання однієї книги, навпаки – це тривалий процес, який складається з кооперації великої кількості людей задля досягнення позитивних соціальних змін серед населення, встановлення пам’ятника усім Героям Небесної Сотні у Тернополі, а також допомоги Героям у зоні АТО», − додала Ірина.

Коментарі вимкнені.