Гімназію на Тернопільщині назвуть на честь американського мільйонера

Уродженець села Старе Місто Підгаєцького району Маркіян Паславський поліг 19 серпня 2014 року в бою під Іловайськом.

Підгаєцька районна рада присвоїла місцевій гімназії ім’я Маркіяна Паславського – американця українського походження, який загинув у зоні АТО. Відповідне прохання надійшло від учнів та педагогів гімназії.Мати Марка Паславського– Орися Паславська (Гунчак) родом із с.Старе Місто Підгаєцького району. Батько Осип також воював за Україну, прищепивши синові любов до неї.

У 1992 році, пішовши у відставку, капітан американської військової служби Марк (Маркіян) Паславський переїхав в Україну. Він був активним учасником Помаранчевої революції, Євромайдану, дивом уцілів на вулиці Інститутській під час лютневих подій 2014 року. Набув громадянство України у 2014 році і пішов захищати Батьківщину у складі батальйону «Донбас». Приховавши свої американські військові звання, йшов у місця найбільшої небезпеки.

Маркіян Паславський – заможна, успішна людина, мільйонер є прикладом для наслідування, достойним нащадком родини Гунчаків, які постійно переймалися та піклувалися долею України, рідної Підгаєччини.
Як кадровий військовий, 55-річний Марк з позивним “Франко” після кожного бою збирав брифінг – робив так, як навчили в американській армії. Бійці завжди уважно прислухалися до порад Марка. Він не просто розбирав бій до найдрібніших подробиць – він його аналізував. Чому в такій-то ситуації боєць загинув? Чому не вдалося з першого разу звільнити населений пункт? Він усе знав, аж до того, скільки треба брати з собою в бій ріжків автомата, щоб їх вистачило, і щоб було не важко пересуватися. “Я вважаю, що корінь всіх бід в Києві, – говорив Марк. – Багато, в тому числі і політики, вважають, що все буде продовжуватися, як в останні 20 років. Але будь-який солдат, який воює зараз зі мною на Донбасі, вам відповість: так не буде! Армія тут тільки ще будується. За моїми підрахунками, лише 25 відсотків хлопців, які воюють разом зі мною, мають бойовий досвід. Якщо мене запитають, чи можу я померти за Україну, відповім, що так, я хочу це зробити! “.

Марк зробив, як сказав…
Наталія ТАРНАВСЬКА, «Терен».

-1 thoughts on “Гімназію на Тернопільщині назвуть на честь американського мільйонера

  • 23:48 | 13.05.2015 о 23:48
    Permalink

    “Я вважаю, що корінь всіх бід в Києві, – говорив Марк

Коментарі вимкнені.