Служителі Почаївської Лаври та їх охорона кидаються на людей

1 травня на території Почаївської Лаври один із служителів церкви спільно з охоронцем монастиря спершу забороняли оператору Бродівського телебачення знімати прощу, в якій він взяв участь, а пізніше силоміць відібрали камеру.

Про це ZAXID.NET повідомив сам оператор Роман Кушніренко.

1 травня з ініціативи протоієрея Степана Шири з міста Броди відбулось піше паломництво до української святині «Святої гори Почаївської». Близько другої години дня паломники дістались Почаєва. При вході на територію Лаври охорона заборонила вести відеозйомку оператору Бродівського телебачення нібито «до погодження з керівництвом». Однак після сорокахвилинного очікування ніхто не підійшов та дозволів ніяких не давав.

За повідомленням оператора, аби не загострювати ситуації, всі паломники разом із бродівським священицтвом та оператором РК ТРК «Броди» вирушили до виходу, щоб за територією Лаври відслужити Маївку. Але під час читання Євангелія з території Лаври вийшов «служитель церкви» та начальник охорони Лаври, які з застосуванням фізичної сили забрали відеокамеру в оператора, нічим не аргументувавши.

Як розповів оператор, начальник охорони кілька секунд затримував його, аби той не зміг догнати невідомого монаха у рясі.

Захищати відеокамеру почали і протоієрей УПЦ о. Степан Шира, і гість о. Роман зі Львова та секретар Бродівської міської ради – Михайло Чунгін, який брав участь у пішій ході. Вирішувати конфлікт взялися працівники Почаївського міськвідділу міліції.

„На місце події виїхала слідчо-оперативна група з м. Кременець. Після подання всіх заяв та допиту свідків відеокамеру все таки повернули, але відеозапис служіння Маївки був стертий”, – повідомив оператор.

«Почаївська Лавра – це не приватна власність. Це не заклад, який охороняє державну таємницю. Надіємось на об’єктивне розслідування цієї справи», – наголосив Роман Кушніренко.

Нагадаємо, що у Почаєві Святі отці продають благословення, їздять на джипах, лають людей, а звичайну воду продають, як святу!

 

-1 thoughts on “Служителі Почаївської Лаври та їх охорона кидаються на людей

 • 08:17 | 3.05.2012 о 08:17
  Permalink

  Що це робиться в цьому світі. Навіть у духовному місці не можна знайти прихистку. Про що вони там усі піклується? Зневіра велика від того всього.

 • 09:42 | 3.05.2012 о 09:42
  Permalink

  ну як так хотілт без довзолу зняти. та ви що пудуріли там, не дали на мерс заробити бідним

 • 15:55 | 4.05.2012 о 15:55
  Permalink

  Може хтось пояснить , що означає відслужити маївку? Це те чим більшовики займались? І уточніть- що бродівські священники то з УПЦ КП- Філаретівці! І перестантьте тупо оббріxувати Лавру! 2 тавня був хресний хід в лавру із сторони Львова через Н.Олексинець-, який очолювали Митрополит тернопільський і Кременецький Сергій і єпископ Дрогобичський і Бродівський Філарет – і по всій дорозі їх привітно зустрічали сільські парафії! Це і є правда!

  Підтвердження провокації!
  http://brody-rda.gov.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=57&Itemid=24
  Релігійна громада м. Броди
  9.
  УПЦ КП
  12.09.дата реєстрації
  40 парафіян
  Шира Степан Васильович, священик

Коментарі вимкнені.