Голова фінансової піраміди «Helix» перебуватиме під вартою 2 місяці або заплатить 5 мільйонів

Сьогодні у Тернополі відбулося судове засідання щодо обрання міри запобіжного засобу очільникам так званої інвестиційної компанії «Helix». Богдана Воронцова та Дмитра Нагуту кілька днів тому правоохоронці затримали за підозрою у вчиненні шахрайських дій.

«Керівники одного з місцевих підприємств з ознаками фінансової піраміди незаконно привласнювали гроші громадян, обіцяючи своїм вкладникам захмарні прибутки від інвестування у групу іноземних компаній,-повідомив прес-центр Служби безпеки України. –  Не маючи статусу фінансової установи, фірма не могла вести інвестиційну діяльність на території України, відтак кошти, які потрапляли у розпорядження керівників «піраміди», ними привласнювались. Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії, спрямовані на документування протиправної діяльності злочинного угрупування та встановлення всіх його фігурантів».

 Судове засідання розпочалося з кількагодинною затримкою. У залі суду – як «група підтримки» затриманих, так і кілька обдурених вкладників.

Тернополянин Олег розповідає, продали квартиру і вклали у «Helix» 15 тисяч доларів. Чоловік сподівається, що кошти все-таки вдасться повернути. Інакше, щоб забезпечити сім’ю доведеться їхати закордон. Інший тернополянин продав автівку заради інвестицій. Вклав майже 5 тисяч доларів. Ці кошти люди досі бачать у своїх електронних кабінетах, які існують в Інтернеті. А от, чи зможуть їх повернути – не відомо.

Першому міру запобіжного заходу обирали Дмитру Нагуті. Він запевнив слідство, що його компанія не має нічого спільного з «фінансовою пірамідою», що він проводить семінари і не брав ні в кого готівки. Його захисник також зазначила, що докази обвинувачення у цій справі – не переконливі.

Суд обрав Нагуті міру запобіжного заходу – утриманні під вартою 2 місяці або 5 мільйонів гривень застави.

Захисник Нагути заявила, що її підзахивний подаватиме апеляцію.

 

.

Коментарі вимкнені.