Тернопільський аеродром ще на крок наблизився до свого відновлення, – голова облради Віктор Овчарук

unnamed

Державна авіаційна служба, вчора, 2 грудня 2016 року, таки сертифікували Тернопільський аеродром. Про це повідомив голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук.

Наше летовище таки отримало сертифікат  про відповідність всім вимогам українського законодавства і придатний до експлуатації повітряних суден.

«Це черговий крок до відновлення повноцінної роботи нашого аеродрому,» – зазначив Віктор Овчарук.

Згідно із Правилами сертифікації цивільних аеродромів України – сертифікатом аеродрому є документом, виданим Державіаслужбою України, що засвідчує відповідність аеродрому діючим нормам і правилам та дає право його власнику на експлуатацію аеродрому.

За словами директора Тернопільського аеродрому Юрія Малецького, успішно пройдена сертифікація є підтвердженням того, що наше летовище поступово відновлюватиме свою роботу:

– Близько року Тернопільський аеродром не мав сертифікату. Його відсутність забороняла приймати на своїй території повітряне судно. Зараз же ми отримали право на прийом літаків категорії 3 С, вагою до 60 тон. Взагалі, отримання цього документу ще раз показує, що поступово здійснюються необхідні кроки до відновлення нашого аеродрому, який впродовж декількох років зможе успішно функціонувати.

Як зазначив Юрій Малецький, сертифікат дійсний до 2019 року. Далі, кожні три роки потрібно буде проходити повторну сертифікацію аеродрому, а також служби аеропорту. Крім того, кожного року переатестовуватиметься (пересертифіковуватиметься) і служба авіаційної безпеки.

Нагадаємо, цього року оновлено злітно-посадкову смугу, впорядковано територію льотного поля, розроблено проектну документацію щодо реконструкції аеровокзалу, незабаром має початися навчання персоналу. Об’єкт включено у державну програму підтримки малих аеропортів.

Місцеве летовище зі статусом міжнародного не працює вже давно. Останні регулярні рейси ( Тернопіль—Київ—Тернопіль двічі на тиждень) припинилися  шість років тому. Завдяки державній програмі,  на його модернізацію впродовж трьох наступних років передбачено майже 90 мільйонів гривень.

 

Коментарі вимкнені.