Тернопіль знаходиться під посиленою охороною (фото)

Тернопіль активно готується до травневих вихідних. Місто ретельно охороняють правоохоронці та громадські активісти. Ввечері о 20.00 всі небайдужі збираються у «Перемозі», аби заступити на нічне чергування.

Поряд із патрульними у формі шеренги добровольців. На щоденному розводі міліції десятки цивільних. Громадські формуваннями у Тернополі зголосилися допомогти правоохоронцям охороняти місто.

Вже з 8-го травня Тернопіль патрулює майже 300 активних містян. Окрім вулиць міста патрулювання проводиться в парках та блок-постах при в’їзді.

Влада Тернопілля попереджає усіх громадян про особливі заходи безпеки в місті та області.

– Ми звертаємося до людей про те щоб вони спокійно сприймали, якщо на вулиці правоохоронці їх проситимуть показати свої документи, – зазначає голова Тернопільської ОДА Олег Сиротюк. – Це робиться для попередження випадків, які можуть нести загрозу для мешканців і гостей області. Ми маємо бути готові до будь-якого розвитку подій, дбати про власну безпеку, безпеку наших міст і сіл.

Посилено цілодобову перевірку і блок-постах. В області створено їх понад три десятки.

– Ми патрулюємо Тернопіль цілодобово, розповідає голова ГО «Автомайдан Тернопіль» Дмитро Гайдуцький. – На території міста та на під`їздах до нього знаходиться шість блок-постів. На них патрулюють дороги представники ГО «Автомайдан», Самооборони та працівники ДАІ. Разом з міської радою ми обладнали на цих блок-постах спеціальні шлагбауми.  Щоночі залучаємо близько 60 чоловік Самооборони та Автомайдану та біля двадцяти автомобілів. 8 та 9 травня на дорогах Тернополя з`являться патрулі на мотоциклах. Також Тернопіль поділений на сектори, які охороняють піші патрулі. Зокрема, до правоохоронців долучилася охоронна фірма «Дружина».

 

Даівці разом із громадськими активістами перевіряють підозрілі транспортні засоби. Завдяки таким перевіркам затримано чимало п’яних водіїв.

Зокрема вчора на об`їзній зупинили фуру . Водій та його супутник – у нетверезому стані.

–       Ми прийшли, постукали, відкрили, а вони п’яні обоє. Працівники ДАІ повезли шофера на експертизу, – розповідає активіст Автомайдану Юрій Гоцко.

У повсякденному житті він художник. А от вночі виходить на патрулювання, щоб захистити рідне місто. Зізнається, за ніч можна побачити багато неадекватних водії, бувають небезпечні ситуації.

Активістка Автомайдану Ірина Кульматицька також виїздить на патрулювання у цей непростий для міста час. Вже кілька місяців дівчина займається активною громадської діяльністю – вона забезпечувала харчування автомайданівців на блок-постах, займалася організаційною роботою, відповідала на дзвінки гарячої лінії.

–       Думаю, нам вдасться вберегти Тернопіль від непроханих гостей і жодні сепаратисти та провокатори не приїдуть у наше місто, каже дівчина.

Усі стратегічно-важливі об’єкти міста і області на час вихідних під посиленою охороною.

–         Наші екіпажі чергують біля найважливіших об`єктів Тернополя: «Водоканалу», «Теплокомуненерго», «Тернопільгазу» та інших, – каже Дмитро Гайдуцький. – Ми будемо робити все, аби захистити наше місто від сепаратистів та бандитів. Тернополяни, які хочуть долучитися до патрулювання міста і чергування на постах, можуть звертатися у тимчасовий штаб Автомайдану, який знаходиться в Українському домі «Перемога». Ми завжди раді допомозі та підтримці.

Юля Квітка

Коментарі вимкнені.