Тернопільські аптекарі просять обласну владу дати їм спокійно працювати (фото)

Вчора, 21 липня, у тернопільській комунальній аптеці №78 відбулася зустріч колективу закладу з представниками обласної ради – перший заступником голови облради Сергієм Тарашевським, куратором постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, промислової політики, транспорту та зв’язку, інвестицій, підприємництва, зовнішньоекономічної діяльності Володимиром Карпінським та новопризначеною на пост керівника закладу Ольгою Ребухою.
Цей конфлікт триває вже другий тиждень та досі сторони не можуть знайти порозуміння. Аптекарі намагалися з’ясувати, чому обласна влада так «взялася» за їх заклад і призначила керівником фармацевта без необхідного стажу роботи та досвіду.
Юрист “Західної медико-правничої агенції” Тетяна Панішко, яка вже 7 років співпрацює з комунальною мережею аптек міста каже, що шокована діями облради. Адже призначення нового керівника суперечить постанові самої ж облради. Йдеться про те, що призначення та звільнення з посади керівників установ вирішується виключно на пленарних засіданнях сесії Тернопільської облради.
– 14 липня ми були присутні на засіданні комісії, де Сергій Олександрович, не будучи у її складі, дозволив собі зачитати проект рішення цієї комісії про вивільнення з обов’язків Марію Чехович та про призначення нового керівника. Це порушення всіх трудових правил. Адже в такому разі у Марії Чехович змінюється розмір зарплатні. Тож в такому разі роботодавець повинен був повідомити її про це за два місяці згідно з законодавством. Також рекомендувати Ольгу Жеруху на посаду директора аптеки мав би голова облради, розглянути її досвід роботи і кваліфікаційний рівень. Адже згідно з вимогами МОЗ керувати аптекою може особа, яка має вищу фармацевтичну освіту, кваліфікацію провізор-організатор та 5 років стажу за цією посадою. Цього не було вивчено і визначено. Рішення прийняли спонтанно на комісії.
Заступник голови облради Сергій Тарашевський не згідний з юристом і вважає, що жодних порушень у цьому призначенні немає. За його словами, Марія Чехович, виконуючи обов’язки керівника, не подавала програму розвитку підприємства, бізнес-план, систематично не з’являлася на вимогу облради і не виконувала вказівки керівництва.
Натомість у аптеці кажуть, заклад працює злагоджено отримує прибутки і навіть займає друге місце по Україні у номінації «Показники масштабів виробництва і платоспроможності» та маємо право отримати статус «Лідер галузі-2015».
На жаль, жодного порозуміння під час зустрічі досягнуто не було. Сергій Тарашевський зіслався на те, що поспішає на колегію і обіцяв повернутися знову.
Аптекарі кажуть, здаватися не збираються і продовжуватимуть боротися за майбутнє однієї з найбільших аптек у місті. Вони вже звертались у міліцію, прокуратуру, також готують позов до суду. Люди не наполягають, щоб керівником закладу залишалася Марія Чехович. Адже у колективі є 30 людей і серед них багато достойних цієї посади, які мають і відповідний стаж роботи і відповідну підготовку.
– Сподіваємось на допомогу громади міста, якщо вони зацікавлені у існуванні такої аптеки, – кажуть люди. – Адже її можуть просто розвалити. Так само, як це зробили з іншими комунальними аптеками після призначення керівниками так званих молодих фахівців.
До слова, громадські активісти дізналися, що, як виявилося, Ольга Жеруха вже робила спроби зайнятися аптечною справою. Зокрема, орендувала у Теребовлі аптеку. Цікаво, чи встигатиме вона поєднувати і власний бізнес, і керівництво одною з найбільших аптек Тернополя?

Коментарі вимкнені.