Тернопільські муніципали перемогли земляків Дмитра Яроша

5 жовтня у Тернополі пройшов 11 тур чемпіонату України з футболу. ФК “Тернопіль” зустрівся зі “Сталлю” – командою з міста, у якому народився Дмитро Ярош – Дніпродзержинська. Матч завершився перемогою Тернополя – 2:1.

Поєдинок 11-го туру чемпіонату України з футболу серед команд першої ліги між ФК «Тернопіль» та дніпродзержинською «Сталлю» мав особливий характер, зважаючи на непрості стосутнки між клубами. Вони передалися гравцям, які на футбольному полі «билися» на кожен клаптик поля. У підсумку матч завершився мінімальною перемогою муніципалів – 2:1.

До початку матчу тренери тернополян ламали голову на стартовим складом, зважаючи на відсутність через отримані травми двох гравці основи – Василя Чорного та Романа Гаврилюка. У підсумку в пару до Волошиновича тренери вирішили поставити молодого 19-річного Артура Дорі, для якого це був перший матч, який він провів зі стартових хвилин. На вістрі ж атаки так і залишився, як і в попередніх матчах, один Богдан Семенець. До того ж, після невпевної гри в Охтирці, наставники тернополян вирішили у цьому поєдинку в рамку замість Миколи Плетеницького поставити Сергія Русана. Всі решта гравців залишилися на своїх місцях.

Інтригу матчу підігравав і той факт, що «сталевари» цього сезону ще жодного разу не зазнавали гіркоти поразки, натомість муніципали ще жодного разу не поступалися на власному полі.

Стартові 20 хвилин матчу суперники придивлялися один до одного. І лише коли більш-менш кожна з команд пристосувалася до поля і одна до одної стали з’являтися загрози. Першими відносний спокій порушили тернополяни. Артур Дорі підхопив м’яча десь за 25 метрів до воріт, зробив кілька кроків в напрямку воріт і потужно пробив. На жаль, «шкіряний» потрапив не в сітку, а опустився на сітку. Практично одразу після навісної передачі Андрія Дубчка, Ігор Мединський пробив головою прямо в руки воротарю гостей. Оборотка ледь не призвела до голу у тернопільські ворота. Провал центральних оборонців ФК «Тернопіль» і Станіслав Куліш викотився віч-на-віч з Сергієм Русан. Тернопільський страж воріт неймовірним чином зреагував на потужний удар з близької відстані. Господарі відповіли ударом головою Дурі, однак «шкіряна куля» була пущена не сильно, як підсумок м’яч став легкою здобиччю кіпера гостей Ігоря Вітіва. Ця перестрілка таки завершилася голами. Спершу відзначилися «сталевари». Після подачі кутового тернополяни забули на дальній стійці Станіслава Куліша і той поцілив точнісінько у ближній кут воріт (0:1). Тернополяни відповіли після стандарту. Штрафний удар пробивав Віталій Богданов. М’яч після кількох рикошетів відскочив до Богдана Семенця, який зробив передачу вздовж воріт, яку в сильовій боротьбі замкнув Ігор Мединський (1:1).

Другий тайм активніше розпочали господарі поля. Двічі дуже близьким до взяття воріт був Віталій Богданов. В першому епізоді його потужний удар зі штрафного кіпер гостей відбив кулаками. На жаль, ніхто на підбір з тернополян не підоспів. У другому – Богданов протягнув м’яча з десять метрів та сильно метрів з 25-ти пробив. Кіпер гостей Ігор Вітів з надзусиллями перевів смугастого на кутовий. Далі на полі протягом 25 хвилин був сумбур. Воротарі та оборонці команд діяли вправніше за гравців групи атаки. А тому, гольових епізодів у цей час не виникало. А якщо й була якась напруга, то її майстерно приглушували стражі воріт. Спокій порушив на 76 хвилині Богдан Семенець, котрий вдало зіграв на передній стійці після подачі кутового, однак м’яч не потрапив, як планував форвард, у дальній кут воріт. Те, що не вдалося Семенцю вдалося Полянчуку. Андрій Дубчак вкинув далеко м’яча з ауту, Віталій Богданов виграв повітря та скинув на дальнюю стійку яку ударом головою замкнув Сергій Полянчук (2:1).

Намагання «сталеварів» вирвати нічию на останніх хвиоинах зустрічі не призвели до небезпек біля воріт Русана. Тож фінальний свисток зафіксував важку перемогу тернополян у безкомпромісному та важкому поєдинку.