Тернопільські “обновляни” пробудили душі до нового етапу у житті (фото)

В світі швидкісного Інтернету та iPhoneі, електронної пошти, величезної кількості акцій і проектів інколи хочеться поринути в тишу і рефлектувати над християнським життям. Дозрівати духовно та зростати у вірі члени ТУСК «Обнова» мають завдяки реколекціям, які організовуються мінімум два рази на рік.

Великопосні реколекції на тему:«Вірую, Господи! Поможи моєму невірству!» (Мр. 9, 24) цьогоріч проходили з 12 по 14 квітня у с. Зарваниця, на місці чудотворної з’яви  Матінки Божої. Приємно, що на заклик про реколекції відгукнулись наші друзі з Львівського Товариства і так чисельно прибули.

Наставником і реколектантом був отець Пантелеймон,ієромонах Святоуспенської Унівської лаври Студійського уставу. Протягом спільного перебування обновляни могли змогу молитися разом з Отцем, духовно збагачуватися Його науками. Зміст теми був розкритий в такий спосіб, що хоч Отець не аналізував стан нашої віри і взагалі не торкався поняття «віра», проте кожен з присутніх, зумів утвердитися у своїй вірі.

Багато подій сталося, які не будемо тут описувати по-хронології, кожен пережив нову зустріч з Христом, яка закарбується на все життя у цих молодих серцях.

 Враження обновлян про реколекції.
Віталік Бойко, голова Тернопільського ТУСК «Обнова»: «Реколекції – час перезавантажити своє життя силою Господньою! Так і сталося: в простоті, в гармонії, з надією на Божу поміч пережили наші великопосні реколекції. Я, особисто, задоволений з кожної хвилини, що прожив на цьому чудотворному місці.
Хочу скласти велику подяку нашому духівникові о. д-ру Івану Січкарику, який клопотався, молився за добре наше перебування в Зарваниці, також о. ієромонаху Пантелеймону, який збагачував нас упродовж всього часу реколекцій думками, якими його надихав Святий Дух та власним прикладом показував, що повнота щастя можлива лише в Бозі. Дякую також семінаристам, управлінню у справах молоді та молодіжної політики, директору автобусу, які посприяли, щоб обновляни в повні могли насолодитися спілкуванням з Господом нашим Ісусом Христом.

У кожного з нас залишилось щось з цих реколекцій: у когось враження від божественної краси Марійського духовного центру – Зарваниці, в когось слова із наук отця, враження від нових знайомств та спілкування однин з одними, а в когось сувенір чи свячена вода.

Однозначно, хочу сказати, що ваша жертва часу є благословенна Богом і не бійтеся віддавати себе в Його руки!»
Марічка Чемерис, референт зовнішніх зв’язків Тернопільського ТУСК «Обнова»: «Реколекції – чудовий час для роздумів над своїм життям, для прийняття якогось рішення, для кращого знайомсва між обновлятами, час проведений в молитві. Цьогорічні реколекції для мене були надзвичайні, оскільки отримала відповіді на багато життєвих питань, усвідомила, що завжди потрібно бути лише собою, а не «грати чужу роль». Дякую усім за чудово проведений час».

Женя Зігмунд, симпатик Тернопільського Товариства: «Це було просто неперевершено, також мені сподобалося як Отець говорив, я сподіваюся що Його слова залягли у кожному серці обновлянинаsmiley».

Оля Максимів, симпатик Львівського Товариства: «Зарваниця – справді духовне місце. Ми там провели завсім мало часу, але це були дні наповнені благодаттю слів отця Пантелеймона. З його слів винесла для себе багато думок для роздумів. Обново, ти завжди в моєму серціsmiley. Реколекції вдалисяsmiley.  Дякую, що запросилиsmiley».

Мар’яна Кузик, заступник референта зовнішніх зв’язків Тернопільського ТУСК «Обнова»:«Ці весняні реколекції для мене стали символом пробудження душі до нового етапу у житті. Ще раз по новому переглядаєш своє життя і аналізуєш свої цінності. Ламаєш свої стереотипи, які засідають у твоїй голові. Відкриваєш своє серце Богу і

знаходиш потрібні відповіді на питання, які тебе турбують. Знаходиш близьких братів і сестер по духу і зачаровуєшся їх внутрішнім багатством та неповторністю. Роздумуєш над словами Отця Пантелеймона про покликання, повсякденне мислення і прийняття рішень, совість і духовність, життєвий духовний простір і боротьбу з духами. Береш на духовне озброєння приклад зерна і ріллі, Христа і його нареченої Церкви, Нового Ізраїля, солі землі. Із гаслом: «Господи, Владико життя мого» повертаєшся у світ повсякденних справ і подій.»

Софія Кернична, референт зовнішніх звязків Федерації Українських Католицьких Академічних та Студентських Товариств «Обнова»: «Реколекції у Зарваниці з ієромонахом-студитом Пантелеймоном були чудовою нагодою духовної віднови в цьому благодатному часі Великого посту. Гармонійне поєднання молитви, духовної поживи у вигляді наук, бесід, участі в тайнах покаяння та євхаристії творили ту нерозривну єдність у нашій духовній мандрівці до зростання у вірі, для розквіту нашої душі, адже темою цьогорічних реколекцій було «Вірую, Господи! Поможи моєму невірству!» (Мр. 9, 24). Участь у різних Богослужіннях – Божественній Літургії передосвячених дарів, Великій Вечірній у каплиці Святотроїцького монастиря Студійського уставу, Божественній Літургії Василія Великого, Акафістах до Пресвятої Богородиці та Господа нашого Ісуса Христа – сприяла кращому пізнанню краси традиції нашої Східної Церкви та її глибокої духовності.

Це була чудова нагода зосередитися на собі, на власній духовності, гріховності, вибору «кращої частки» (на прикладі Марти та Марії (Лк. 10, 42)), упорядкування духовного життя, навчитися віддавати Богові належне місце у власному життєвому просторі, оскільки «…наше «Святеє святих» має бути наповнене Богом», як наголошував у духовних науках наш реколектант ієромонах Пантелеймон. З такою чіткою постановою і бажанням віддати Господеві належне місце у своєму житті ми закінчили наші «духовні вправи» в Зарваниці.»

Оксана Войтківсимпатик Тернопільського Товариства: «Я надзвичайно цікаво та захоплююче провела вихідні у колі нових друзів, почерпнула багато важливої й цінної інформації та ні на мить не пошкодувала про цю прекрасну подорож. Так мало бути, цього захотів Господь,щоби я потрапила на науку до Отця Пантелеймона».

Прес-служба Товариства

Фото:   Олесь   Миронів

Коментарі вимкнені.