Тернопільські журналісти не будуть мовчати (фото)

Тернопільські журналісти провели 26 грудня захід на знак солідарності та підтримки своєї колеги – київської журналістки Тетяни Чорновол, яку жортоко побили під Києвом у ніч з 24 на 25 грудня.  Представники ЗМІ вкрай обурені тиском, який чиниться на них при висвітленні діяльності Майдану, фізичними розправами над репортерами, що працювали під час розгону Майдану, на Банковій, тощо. 

Спочатку представники тернопільських ЗМІ з плакатами, гаслами, закривавленими пов’язками вийшли на Євромайдан, де зачитали заяву до Міністра Внутрішніх Справ України Віталія Захарченка.

Звідти підійшли до управління МВС в Тернопільській області, де цю заяву передали заступнику Василю Облещуку, як представнику Міністерства на Тернопільщині. До слова, підписали даний документ 42 журналісти.

Після цього на засіданні  ініціативної групи було вирішено створити Тернопільський обласний комітет захисту журналістів та свободи слова.

 Заява Тернопільських ЗМІ:

Тернопільські журналісти обурені останніми подіями, які відбулися в Україні та бездіяльністю міліції щодо них. Кілька десятків репортерів були жорстоко побиті працівниками «Беркуту» вночі 30 листопада на майдані Незалежності та 1 грудня на Банковій. Минає місяць, однак міністр МВС Віталій Захарченко досі не відзвітував перед Україною щодо покарання винуватців, невідомо навіть, чи їх взагалі виявлено. Тим часом, як посадова особа, міністр внутрішніх справ несе особисту відповідальність за безчинства з боку своїх підлеглих та за безпеку громадян України, тим паче – журналістів. Чашу терпіння переповнило жорстоке побиття нашої колеги і громадської активістки Євромайдану Тетяни Чорновол. Таке може відбуватися лише у державі, де панує свавілля, насильство і беззаконня. Де кримінальні елементи різних мастей нахабно й безкарно посягають на права громадян, гарантовані Конституцією. Нагадуємо пану Захарченку, що саме до таких належать свобода слова і свобода мирних зібрань. Нагадуємо також, що міліція в Україні утримується за рахунок податків її громадян. То навіщо їм міліція, яка не тільки не спроможна захистити, а ще й сама становить загрозу? Тому вважаємо, що ви, пане Захарченко – якщо для вас ще існують поняття офіцерської честі і людської гідності – повинні подати у відставку, попередньо забезпечивши об’єктивне розслідування побиття Тетяни Чорновол та усіх інших злочинів проти журналістів та активістів Євромайдану. Не маючи можливості вручити вам цю вимогу особисто, передаємо її через вашого безпосереднього підлеглого, начальника УМВС України у Тернопільській області Віктора Сака. Від останнього ж вимагаємо не допускати подібних злочинів проти журналістів, громадських активістів та молодіжних лідерів на території Тернопільщини, стояти на сторожі захисту прав громадян, а не певної політичної сили.

26 грудня м. Тернопіль.

Підписали заяву 42 журналісти.

    

Вовк Любов, новини Тернополя “Погляд”

Коментарі вимкнені.