Тернополянка перемогла в італійському конкурсі молодих скульпторів


Тернополянка Лілія Мочула зайняла перше місце на міжнародному конкурсі молодих скульпторів “Scultura da vivere”, який проходив у Кунео, на Півночі Італії, повідомляє “Українська газета”.
Дівчина навчається на третьому курсі Римської академії мистецтв. Вважає Столицю Італії “найкрутішим місцем у світі, з точки зору мистецтва”. Вже другий рік поспіль вона виграє стипендію від фонду Laziodizu, що дозволяє навчатись в академії ти жити у гуртожитку.
Скульптура, подана на конкурс, носить назву “Точка зору”. Це – блок каменю з отворами, що символізують вікна у будинку, відкриті, закриті, напівзакриті шторами…
“Якщо уявити її у реальну величину, та дислокувати у міському парку, крізь віконечка буде видно частини міського пейзажу. Люди, що сидять на траві і дивляться крізь ці віконечка, бачитимуть фрагменти загальної картинки, тобто матимуть свою суб’єктивну точку зору. – Пояснює задум Лілія Мочула – Але ніхто із них не отримає комплексного зображення, якщо не візьмуть до уваги й те, що видно з інших віконечок”.
Також ця скульптура є інтерактивною, вона має зв’язок із спостерігачем: “Дітки можуть із нею гратися: пролазити крізь отвори, бігати навкруги…” – завершує мисткиня.
Зараз молода мисткиня створила лише макет скульптури. Її реальні розміри складатимуть 3 метри довжиною, 2 метри висотою та 1 метр шириною.
Мрія Лілії, відтворити роботу у натуральну величину, буде реалізовано. Адже, за умовами конкурсу, скульптури будуть встановлені в одному з італійських міст та стануть їх невід’ємною частиною.

Коментарі вимкнені.