Тернополяни, поводьтеся в автобусах чемно – вас знімає відеокамера

Дві тестувальні відеокамери встановили у маршрутках Тернополя. З їх допомогою планують контролювати діяльність як самих водіїв, так і конфлітні ситуації, що виникають з вини пасажирів.

Якщо експеримент із відеозйомками в громадському транспорті матиме позитивні результати, то до кінця року таких відеокамер планують встановити по декілька на кожному маршруті.

— Це добре, що встановили такі камери, — каже тернополянка Наталія Солярська, з якою ми розговорилися в одній із маршруток, оснащених камерами. — Буде більше дисципліни. Я не боюся, що мене знімають.

Проте декілька хлопців-підлітків, думкою яких цікавилася кореспондент, відреагували на такий “сюрприз” в салоні автобуса негативно. Мовляв, їм не подобається, що їх знімають без їхнього дозволу. Проте імена назвати відмовилися.

— Ми почерпнули таку ідею в наших східних сусідів, зокрема, у Донецьку, — розповідає голова правління ПАТ “Тернопільське АПП 16127” Олександр Шільман. — Там уже давно половина маршруток обладнана відеокамерами. І це дуже зручно, адже можна контролювати поведінку водіїв, чи вони не курять за кермом, чи перевозять пільговиків згідно з вимогами і таке інше.

Також за словами пана Шільмана, так можна контролювати і поведінку пасажирів.

— Адже часто буває таке, що пасажири самі створюють конфліктні ситуації або навіть нападають на водіїв, — продовжує посадовець. — З допомогою запису відеокамери ми тепер зможемо точно визначити винного. Буває, що пасажири розмальовують або ріжуть сидіння в транспорті. Раніше ми не могли визначити, хто це зробив, а тепер, думаю, це буде реально зробити. Також думаю, що з появою такого нововведення у маршрутках перестануть красти мобільні телефони, гаманці та інші речі.

Такої ж думки дотримуються і самі водії.

— Це добре, бо буде більше порядку, — каже водій маршрутки №22 Володимир Мостовий. — Бо всяке буває, і мобільні крадуть, й конфлікти трапляються. Для себе я жодного дискомфорту в цьому не бачу.

Та камери встановили лише на двох автобусах, які курсують за 22 маршрутом. Якщо вони виправдають сподівання, то, за словами пана Шільмана, до кінця року їх поставлять по декілька на кожному маршруті.

Переглядати зйомки кожного дня не будуть. Їх зберігатимуть. А у випадку скарг чи інших непорозумінь, які трапилися під час перевезення пасажирів, ці записи відкриватимуть та встановлюватимуть винних.

— Про те, що в салоні автобуса ведеться відеоспостереження ми повідомляємо пасажирам через спеціальне оголошення на вході, — додає пан Шільман. — Це не є якась прихована зйомка.

Про вартість відеокамер Олександр Шільман сказав лише те, що коштують вони пару тисяч. Замовляли їх у харківської фірми, пише 20 minut.

Коментарі вимкнені.