Тернополяни знову відчули “пАкращення”

Українців накрила перша хвиля подорожчання квиткiв на потяг. Їх вартість на поїзди внутрішнього сполучення зросла на 10 відсотків, міжнародного — на 5%. Другої хвилі, яка підніме ціну на стільки ж, варто очікувати вже 1 жовтня. Як і обіцяли в «Укрзалізниці», зміни вводять поступово для того, щоб підвищення ціни для пасажирів було менш відчутним.

Власне, поки що катастрофи і немає. Квитки у плацкартний вагон подорожчали в середньому на 5,3 грн., у купейний — на 13,3 грн.; у міжнародному поїзді — на 5,19 грн. та на 8,17 грн. відповідно. Відтепер iз Києва до Сімферополя можна доїхати щонайменше за 107,30 грн., до Львова — за 108,61 грн., до Москви — за 1028,12 грн. Не змінилася вартість проїзду лише у приміських поїздах, поїздах «Інтерсіті+» та вагонах СВ.

«Подорожчання квитків не вплинуло на пасажиропотік. Квитки купують у сталому режимі й у такій самій кількості, як і раніше», — запевнили «УМ» у прес–службі «Укрзалізниці».

До таких заходів залізничників змусила вдатися відверта збитковість пасажирських перевезень. Принаймні, стверджують у прес–службі монополіста на ринку залізничних перевезень, проїзд українською залізницею — найдешевший серед країн СНД. Наприклад, уп’ятеро дешевший, ніж у Росії. Загалом за перше півріччя цього року пасажири «завдали збитків» вітчизняній залізниці на 3,5 млрд. грн. Підвищення тарифів, звісно, їх не покриє, але дасть можливість частково здійснити капітальний ремонт вагонів.

Коментарі вимкнені.