Тернополянин показав Європу дітям із «сірої зони»

Шестеро школярів та двоє вчителів з Лисичанська разом із дванадцятьма дітьми учасників АТО з Тернополя сьогодні, 4 липня, повернулись із тижневої подорожі в місто Таураге (Литва).

Причиною такої спільної поїздки стала кількарічна співпраця та дружні відносини між школами Файного міста та Лисичанська, яку вдалося налагодити депутату міськради Ігорю Турському.

– Пан Ігор Турський (коли був у нас вдруге) запропонував нашим дітям поїздку до Литви спільно з дітьми із Тернополя. Радість була величезна! Ми ретельно готувались. На жаль, двоє діток не встигли оформити закордонні паспорти. Нас мало поїхати восьмеро, але так вже склалось. Проте вражень від самої подорожі чимало. І лише позитивні,- розповідає  вчителька української мови школи №8 м. Лисичанськ Віра Усцова.

Між іншим, пані Віра  родом з Тернопілля (Підволочиський р.н.). Однак доля склалась так, що переїхала на Донбас. Проте своїм обов’язком вважає виховання в дітей почуття патріотизму та національної гордості. Тому радіє, що таку важливу місію виконує не одна, а знайшла підтримку тут, у Файному.

– Про Лисичанськ я можу говорити годинами. Побував там зі своїми колегами Іваном Сороколітом, Михайлом Чорненьким і Романом Наврцьким двічі. Насправді наша співпраця  почалась з батальйону «Тернопіль» і дуже важливо було тоді відчувати, що місцеве населення підтримує батальйон. Бо не така вже й однозначна ситуація в Лисичанську. Так, по формі там уже Україна, однак за змістом йому  до України ще далеко. Тому дуже важливо  було для наших хлопців з Тернополя відчувати підтримку місцевого населення. Зараз я можу сміло сказати, що волонтерський осередок в Лисичанську у нас є. Оці діточки…Їм уже не потрібна допомога. Вони самі можуть, а головне хочуть допомагати. Ми разом з ними їхали в Кримське, Світличне. Ми разом з цими дітьми намагаємось щось змінити для наших військових. І ці діти, мабуть, стануть основою, тим фундаментом справжньої України, яка врешті решт буде на Сході,- каже Ігор Турський.

До речі, для більшості діток це було перше знайомство з Європою. Кажуть, що подорож була дуже насиченою: починаючи екскурсіями, закінчуючи розвагами та атракціонами.

– Коли я вперше приїхала в Тернопіль, то він мені навіть чимось нагадав наш Лисичанськ. Але коли ми почали гуляти, то зрозуміла, що у вас дуже гарне місто. В якусь мить навіть захотілось тут залишитись на все життя. Тернопіль дуже зелене, світле, а головне – живе місто. Не менше вразило і місто Таураге. До нас там ставились, як до шановних гостей. Смачного годували. Дуже дякую всім, хто долучився до поїздки, аби ми, діти із «сірої зони», змогли побачити  частинку Європи,-  каже одна з учениць школи №8 м. Лисичанськ.

За словами Ігоря Турського, на цьому співпраця між містами, однозначно, не закінчиться. Уже восени він планує знову відвідати Лисичанськ.

– Я хочу подякувати цим дітям, вони насправді патріотичні. І ті заходи, які вони роблять там, ми бачимо і пишаємось! Дякую їм за це. Однозначно, що наша дружба на цьому не закінчиться! Думаю, вже восени ми знов побачимось,- підсумував депутат.

Коментарі вимкнені.