Тернополянина на 9 років завербували до співпраці з ФСБ Росії

Співробітники СБУ затримали жителя Тернопільської області, який був завербований російською ФСБ для збору інформації про українських військових

Жителя Тернопільської області затримали за шпигунську і провокаційну діяльність на території України, повідомляється на офіційній сторінці Служби безпеки в Facebook.

Як виявилося, українця залучили до співпраці з ФСБ Росії ще в 2006 році, коли він відбував кримінальне покарання на території РФ. При цьому в 2014 році, після звільнення з колонії, зловмисник приїхав в Тернопільську область із завданням від російських спецслужб.

Йому доручили збір даних про керівників ВСУ, а також інформації про місця дислокації і підготовки українських військових і добровольчих батальйонів, йдеться в повідомленні.

Крім того, провокатору дали завдання проникнути до складу українських націоналістичних і радикальних організацій, щоб підбити їх створити групу, яка б здійснювала теракти в Росії. При цьому після того, як терористична група перетнула б кордон РФ, її б затримали співробітники ФСБ.

Повідомляється, що в даний момент СБУ веде оперативно-слідчі дії.

Раніше Служба безпеки України затримала бойовика ДНР, який намагався незаконно перетнути кордон з боку Росії.

Коментарі вимкнені.