Цілувалися на сцені, танцювали з оголеними грудьми та знімали кліп у найгарячіший день “Підкаменя-2012” (фото, відео)

Четвертий день шостого фестивалю під Бродами “Підкамінь 2012” був наймасовішим і шаленим, як і обіцяли організатори. На прес-конференції 11 серпня  вони наполегливо рекомендували журналістам цього дня «утриматися від поїздок додому».

Уже в обідню пору територія фестивалю нагадувала величезний мурашник, де люди, як комашки снували туди-сюди, кожен у своїх справах. Хтось займав зручне місце у безкінечних рядах торгових наметів. Хтось скуповував дітям, а чи й дівчині, сувеніри в ятках з китайсько-гуцульсько-хендмейдівським крамом. Десь цікаві гості у вишиванках спостерігали за роботою ковалів, а представники різних неформальних субкультур – виспівували в лісі, або мирно спали посеред фестивального поля, чи при дорозі.

Нові атракціони зірвали аншлаг

Часто можна було почути дівчачий писк – то активно працювали нові для Підкаменя атракціони – батути, схожі на рогатку. Людину кріплять двома гумовими тросами, вона підскакує на батуті і наче злітає в небо.

Новим також був атракціон, де потрібно було дві хвилин провисіти на перекладині. Здається – легко? А якщо перекладина не закріплена і крутиться в руках? Навантаження на кисті рук досить велике. Чоловіки дають 10 грн власнику “хитрої” перекладини і гордо підходять, явно націлені на перемогу та приз – 100 грн. Але вже через кілька секунд – не витримують і падають, похнюпившись, кидають друзям «Йдемо звіди», розвертаються і йдуть. Один чоловік висів практично дві хвилини. На обличчі підприємця відчувалася напруга. Але не вистачило 13 секунд до перемоги. «Спортсмен» упав, а підприємець з насолодою вимкнув секундомір.

«Запорожці» маневрували, наречені цілувалися

Було на що глянути цього дня і без атракціонів – біля сцени. Там спочатку змагалися в маневреності горбаті «Запорожці», а згодом – брала шлюб молода пара: Олена Мартинюк з Рівного та Володимир Камінський зі Здолбунова.

А ті гості фестивалю, котрі вперше приїхали на Підкамінь, першим ділом йшли на гору до каменя-велетня. Якщо стежка до символа цього села в перші дні фестивалю була пустою, то в суботу, у самий масовий день, вона була схожа на доріжку в парку у вихідний день – на ній не було де розминутися. Самі сміливі та треновані відвідувачі фестивалю навіть вилазили на вершечок скелястого каменя, що має висоту понад 15 метрів. Але не всім вдавалося потім вдало злізти – був один нетверезий хлопець, котрий довший час змушений був просидіти на камені.

Людей – як мурашок

Тим часом, до вечора, автівок та людей на території фестивалю «Підкамінь-2012» було стільки, що дивлячись зверху, здавалося, наче тут розмістилося татарське іго – автівки вилискували склом, дим від вогнищ стелився по землі, люди сміялися, перекрикували музику, мешканці прилеглих сіл вітали один одного зі святом, діти бігали з повітряними кульками та підтанцьовували, музика лунала і зі сцени, і з лісу, де таборувала молодь.

Фото Владислав Гирик

«Rock-H» знімали капелюха та ліфчика, а «Kozak System» – кліп

Увечері ж всі зібралися коло сцени. Там було спекотно аж до третьої години ночі. Ще б пак, добряче розігрів публіку гурт із Закарпатя «Rock-H». Керівник, Віктор Янцо, вийшов у циліндрі, згодом ефектно його скинув. Але на кінець виступу знову одягнув.

Музика цих хлопців із Закарпаття на стільки енергійна, що танцювали і дорослі і малі. Серед публіки навіть була дівчина, котра витанцьовувала з оголеними грудьми. При цьому вона сиділа на плечах у хлопця, тому не помітити таку гарячу шанувальницю “Рокаші” не могли.

Так само не стояв на місці під час їхнього виступу і один із співорганізаторів фестивалю “Підкамінь” – Олександр Ганущин. Та музиканти з гурту “Кораллі”.

А потім ще й запальні «Kozak System» змусили дівчат пищати, а хлопців – активніше підтанцьовувати, адже було оголошено, що під час пісні «Гей Іване!» зніматиметься кліп. Ведучі повідомили глядачів, що у відео потаплять лише ті фанати, котрі не стоятимуть на місці, а активно «відриватимуться». Тому багато хто й дійсно намагався вирізнитися з-поміж інших своїми викрутасами.

Уже стало традицією, що Сергій Соловій, котрий грає на трубі, спускався до глядачів і ті кричали “Гей, Іване!” прямо йому у трубу.

Коли ж артисти вийшли «На біс!», то виконали аж дві пісні: «Шаблю» та «Спокуса». На останню вони, уже традиційно для виступів гурту на фестивалях, запросили ведучу Вікторію Жуковську і присвятили пісню саме їй. Щоправда, згодом соліст Іван Леньо сказав, що всі дівчата у Пікамені спокусливі, тому хай не ображаються що на сцені лише Віка. До речі, саме того дня у Івана був день народження, тому публіка на чолі із ведучими вітала запального козака.

Опісля на сцену вийшов гурт, котрий, за твердженням ведучих, може грати хоч кілька годин безперестанку – «Перкалаба». Таки так і сталося. Опісля третьої години ночі закінчили свій виступ музиканти, котрі розпочали його після першої.

Але гості Підкаменя ще довго «фестивалили» після такого гарячого концерту. Допоки їх не охолодив вранішній дощ – перший за всі дні фестивалю «Підкамінь-2012».

Більше про “Підкамінь-2012” ТУТ
Всі фото з шостого етнофестивалю “Підкамінь-2012” ТУТ

Люба Вовк, новини Тернополя «Погляд»

Коментарі вимкнені.