У селі на Тернопільщині назріває конфлікт: людям набридло дихати пилом і «їсти» вапняк

У Максимівці назрів конфлікт. Жителям вулиць Стара Максимівка та Шевченка, за їхніми словами, уже набридло дихати пилом і «їсти» вапняк, який спричиняє рух великогабаритного транспорту з кар’єру, що знаходиться неподалік.

Представники вуличного комітету стверджують, що великогабаритні машини їдуть на скаженій швидкості, що аж «переїзд стогне». А від пилу, який здіймається після цього, дихати не можливо. Люди хочуть, щоб на даній дорозі було встановлено знаки обмеження швидкості руху великогабаритного транспорту та їх тоннажу, а також, щоб ВАТ «Тернопільський кар’єр» взяв пайову участь у будівництві асфальтного покриття дороги місцевого значення на вулиці Шевченка та Стара Максимівка.

Розібратися у цій ситуації та знайти шляхи її вирішення у понеділок, 10 серпня, виїжджали голова районної державної адміністрації Іван Демчишин, заступник голови РДА Анатолій Яцина, представник облдержадміністрації (куратор району) Ігор Кульчицький та відповідні райнні служби.

На разі питання відкрите. Тривають перемовини з керівництвом ВАТ «Тернопільський кар’єр» про безпосередню участь у будівництві асфальтного покриття на вулиці Стара Максимівка та Шевченка. Однак перші кроки зроблено – обмежувальні знаки щодо швидкості руху та тоннажу транспорту, який рухається цією дорогою, таки буде встановлено. На позачерговій сесії Максимівської сільської ради мають вирішити питання про виділення на ці потреби коштів. Також голова сільради, не гаючи часу, робитиме проектно-кошторисну документацію на дорогу. Якщо ж спільну мову з кар’єром не вдасться знайти, то розглядатиметься варіант про рух транспорту по об’їздній дорозі.

За словами голови райдержадміністрації Івана Демчишина, дане питання потрібно вирішувати негайно але виключно за столом переговорів.

Світлана БОДНАР, Народне Слово

Коментарі вимкнені.