У тернопільській обласній книгозбірні для дітей розцвіли вишиванки

День вишиванки – свято порівняно молоде, проте вже набуло нечуваної популярності та інтернаціонального забарвлення. Бо, як то кажуть, нашого цвіту по всьому світу, і тим, що виділяє українця з поміж натовпу, чи то він прогулюється поблизу Ейфелевої вежі, чи мандрує вулицями Торонто – є вишиванка. Не оминуло це яскраве та символічне свято і нашої книгозбірні. Усі тернополяни, що в цей день проходили вулицею Коперника спостерігали дивовижне Арт-вікно, яке відображало красу української вишивки та літературу про історію, зміст й орнаменти різних регіонів та етнічних груп України. Справжній «рушничковий рай» очікував відвідувачів у фойє бібліотеки, для оформлення якого було зібрано роботи працівників різних поколінь.

Неймовірні враження від свята отримали і наші наймолодші гості – другокласники Великоберезовицької ЗОШ, для яких працівники відділу обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів провели цікаву екскурсію і народознавчу мандрівку «До історії хрещатого символу». Учасники заходу дізнались про сакральний зміст та глибокий символізм вишитої сорочки, а також ознайомились з численними традиціями, віруваннями українців, які передаються з покоління в покоління, всупереч численним заборонам та переслідуванням.

А що спонукає сучасних українських зірок повертатись до прадавнього символа і яку роль відіграє вишиванка в їхньому професійному та особистому житті, наші читачі дізнались з інформаційних листівок із висловами знаменитостей: співачки Марії Бурмаки, журналістки Соломії Вітвіцької, силача Василя Вірастюка, а також засновниці свята – письменниці Лесі Воронюк. Колектив книгозбірні вітає тернополян і всіх українців з Всесвітнім днем вишиванки. Тож одягнім у вишиванки наші душі та серця і будьмо єдині!

Уляна Пилипчук, працівник редакційно-видавничого сектору

Коментарі вимкнені.