На Тернопільщині спочатку року на роботі травмувались 13 працівників, а двоє загинули

На засіданні колегії Управління Держпраці у Тернопільській області, яке відбулося 17 травня, заслухали керівника державного підприємства «Промінь» про стан виплати заробітної плати, проаналізували результати розслідування нещасних випадків зі смертельним наслідком у ТОВ «Кар’єр Городниця» та ПП «Явір-90», підбили підсумки роботи Управління у І кварталі 2018 року та окреслили завдання про подальше вдосконалення наглядової діяльності.

Тернопільське державне науково-технічне підприємство «Промінь» донедавна було одним із найбільших боржників з виплати заробітної плати в області. Починаючи з 2013 року, «Промінь» заборгував своїм працівникам зарплату. Сума заборгованості щорічно зростала та становила майже 3.9 млн. грн., ( 65,9 тис. грн. з них – звільненим працівникам). Інспекційне відвідування, яке відбулось 22-23 березня 2018 року, виявило, що з усіма 30 працівниками підприємства належним чином укладено трудові договори. Фактично на день інспекційного відвідування заборгованість із заробітної  зарплати погашено, окрім однієї особи, справа якої перебуває на розгляді у суді. Керівництво підприємства виконало припис інспектора праці, погасивши заборгованість у повному обсязі.

«На сьогодні забезпечення своєчасної виплати заробітної плати та ліквідація існуючої заборгованості – пріоритетні завдання для Управління. Ми тримаємо їх на постійному контролі, адже неприпустимими є порушення роботодавцями трудового законодавства, наявності фактів несвоєчасної або не у повному обсязі виплати заробітної плати найманим працівникам», – зазначила начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Наталія Рус.

На колегії Управління проаналізували результати розслідування нещасних випадків зі смертельним наслідком у ТОВ «Кар’єр Городниця» та ПП «Явір-90». На ТОВ «Кар’єр Городниця» нещасний випадок стався із головним інженером підприємства 13 березня 2018 року. Під час руху фронтального навантажувача ЗЛ-50 головний інженер кар’єру знаходився на його підніжці, не втримавшись, впав під колеса навантажувача – внаслідок чого смертельно травмувався. Комісія із спеціального розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком визнала випадок, як такий, що пов’язаний із виробництвом. Роботу керівництва та служби охорони праці ТОВ «Кар’єр Городниця» щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці члени колегії визнали недостатньою.

У ПП «Явір-90» нещасний випадок із смертельним випадком стався 5 квітня 2018 року з муляром. Під час кладки зовнішньої стіни лоджії, на 4 поверсі будинку, муляр впав з висоти, внаслідок чого отримав смертельну травму.  Комісія із спеціального розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком встановила, що причинами випадку є невиконання посадових обов’язків – недостатній контроль за дотриманням працівниками правил та норм охорони праці, виробничої та трудової дисципліни, невиконання вимог інструкцій з охорони праці, зокрема, працівник не використовував засоби індивідуального захисту, алкогольне сп’яніння та особиста необережність потерпілого. Роботу керівництва та служби охорони праці ТОВ «Явір-90» щодо забезпечення здорових та безпечних умов праці члени колегії визнали незадовільною.

Підсумовуючи результати розслідування, начальник відділу інспекційної роботи, організаційно-аналітичного забезпечення, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Віктор Андрійчук навів статистику виробничого травматизму в області.

«Упродовж І кварталу 2018 року на підприємствах травмовано 13  працівників (проти 12 за аналогічній період 2017 року), в тому числі смертельно – 2 працівники (проти 1 за аналогічній період 2017 року). Смертельні нещасні випадки допущені у соціально-культурній сфері та гірничій промисловості. Причиною нещасних випадків і надалі залишається не дотримання вимог безпеки праці посадовими особами та працівниками. З метою попередження нещасних випадків на виробництві головними державними іспекторами здійснено 141 перевірку виробничих об’єктів суб’єктів господарювання з питань охорони праці та промислової безпеки», – зазначив Віктор Андрійчук.

Начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ігор Хаварівський поінформував, що посадові особи відділу прийняли на особистому прийомі 1015 громадян, розглянули 193 звернення громадян та 93 листи представників суб’єктів господарської діяльності.

«Завдяки спільній роботі з 1410 працівниками в області укладено трудові договори, у тому числі: після інспекційних відвідувань – 309, інформаційно-роз´яснювальної роботи – 180, за резльтатами відвідувань роботодавців з метою інформування їх та працівників про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю – 921 договорів. А це означає, що роботодавці прислуховуються до нас та обирають гідні умови праці для своїх працівників. У першому кварталі 106 працівникам виплачено заборгованість із заробітної плати на суму понад 684 ти. грн.», –  підсумував начальник відділу Управління Ігор Хаварівський.

На колегії Управління також підсумували роботу Управління за І квартал у сфері гігієни праці.

Коментарі вимкнені.