У Тернополі є кафе родом з дитинства

Кафе «Буфет» на березі тернопільського ставу – це така собі машина часу: однією ногою ти у ХХІ столітті, іншою – у далеких та легковажних 70-х. Для всіх, хто мав можливість відчути радощі життя ретро-епохи, та тим, хто має  бажання познайомитися з нею ближче, це місце є чи не найріднішим у Тернополі. Тут затишно, тепло, а головне –  смачно, наче вдома. Апетитно пахнуть пельмені, добре смакують чебуреки й вареники, втамовують спрагу лимонад та коктейлі, і все це приправлено хітами від Modern Talking та Sisi Catch, червоним у білі горохи посудом, доброзичливим і дбайливим колективом пише газета Номер один.

Кафе родом із дитинства

Над ідеєю створення «Буфету» працювала велика команда фахівців та аматорів. Такий тандем подарував Тернополю неординарний і в деякій мірі екстравагантний заклад. Що цікаво, перший прародич «Буфету» створено у Луцьку.  Саме у наших сусідів відбувся експеримент у рамках створення кафе з яскраво вираженою стилістикою 70-х. У Тернополі фантазія та креативність ідеологів пішли ще дальше. Так на місці відомої та улюбленої для більшості тернополян кафешки з’явився ретро-«Буфет».

– Заклад створено із врахуванням місцевого колориту, так би мовити – на тернопільський лад. Він цікавий тернополянам не тільки оригінальним інтер’єром, а й по-домашньому смачною кухнею, каже директор «Буфету» Олег Комарчук. – Часто у Тернополі намагаються зробити акцент на речах, не зовсім притаманних для нас, наприклад, паби, лаунжді. Або ж навпаки – створити щось аж надто українське. І в першому, і в другому випадках зазвичай вдаються у крайнощі. Ми ж хотіли створити щось дуже близьке та рідне для тернополян. Те, за чим вони сумують, що їм справді дороге. Багато людей з ностальгією згадують про далекі 70-ті. У когось вони асоціюються з дитинством, в інших – з безтурботною молодістю. Попри все, у ті часи було багато хорошого. Цього бракує сьогодні.

Тепер тернополяни можуть бодай на кілька хвилин повернутись у минуле, у час лимонаду за 3 копійки та рок-н-ролу. Чимало відвідувачів з неприхованою усмішкою згадують, як у цьому місці проходили їхні студентські роки. Натомість молодь з цікавістю знайомиться з атмосферою, в якій жили їхні батьки.

У «Буфеті» – ретро-весілля

Кажуть, про жінку може багато розказати її сукня. Так і про заклад красномовно говорить його інтер’єр. На стелі – гітара, настінний «брехунець», який, мабуть, ще кілька десятків років тому розповідав комусь на кухні брежнєвські новини, посуд у білі горохи. На стінах – програвачі, праски, раритетні фото, екран, на якому беззвучно блимають кадри чорно-білих «наших» фільмів. На столі під склом – листки із журналу «Перець» з цікавими історіями, жартівливими порадами та оригінальними жартами.

– Усі ці речі родом з дитинства, каже Олег Комарчук. Люди, причетні до створення закладу, приносили їх з дому: одні до цього планували їх викинути, інші – заховали на горище. Ми ж їм дали нове життя. Так, до речі, вдалося зібрати, мабуть, одну з найбільших колекцій платівок. Тут записи Володимира Висоцького, легендарних «Бітлів». Завзяті меломани та колекціонери не раз намагалися викупити у нас цінні платівки і пропонували чималу суму, та усі вони були вкрай розчаровані, коли дізналися, що платівки не продаються. Це пам’ять, а її не можна продавати, каже Олег Комарчук.

Родзинкою інтер’єру є колажі на стінах із сторінок місцевої преси. Цікаві відвідувачі можуть не тільки дізнатися, що у минулому столітті писали найбільш тиражні тернопільські видання, а й навіть знайти себе на фото.

Життя у «Буфеті» бурхливе та динамічне. Ним рухають креативність та енергійність молодого колективу. Щотижня «Буфет» готує для своїх відвідувачів сюрпризи у вигляді акцій. Усе це для того, щоб просто зробити гостям приємно. З новинками закладу можна ознайомитись у «Буфетному віснику». Поки з-під легкої руки кухаря одна за одною народжуються замовлені Вами страви, можна перепочити з філіжанкою кави, переглядаючи сторінки антитрадиційного видання. Тут – новинки закладу, акції, а також можна підняти собі настрій смішними позитивними карикатурами, анекдотами і навіть вичитати цікаві історії про улюблені страви та напої, дізнатися про їх корисні властивості й правила споживання.

У «Буфеті» приємно відпочивати як великими дружніми компаніями, так і в тихому сімейному колі. Тут подбали і про своїх найменших відвідувачів. Малеча зазвичай жвава та непосидюча, їй усе цікаво, усе хочеться відчути на дотик. Аби її перебування у закладі було безпечним, тут обладнали спеціальні дитячі кріселка. Це прекрасне місце не тільки для святкування днів народження, радісних подій. Нещодавно молода тернопільська пара відгуляла тут своє ретро-весілля. Сховатися від літньої спеки та відчути легку прохолоду тернопільського озера можна на літньому майданчику закладу, де не тільки приємно насолоджуватись улюбленими напоями та ставами, а й милуватися панорамою тернопільського ставу: заходом сонця, неметушливими білими пароплавами, танцями жвавих фонтанів.

Коментарі вимкнені.