У Тернополі презентована унікальна виставка

24 вересня арт-група «Сновиди» презентувала у Тернополі мистецький проект «Траекторія». Картини різних стилів 15-ти художників розмістили у обласному художньому музеї. Триватиме виставка до 13 жовтня.

Існують «Сновиди» уже четвертий рік. Об’єднує арт-група професійних художників, вчителів, учнів та студентів.
В експозиції виставки – роботи на різноманітну тематику. Остання виставка арт-групи «Сновиди» була присвячена Майдану. На неї прийшло близько пів тисячі людей.

Хто ж такі «Сновиди»? Почалося усе з такого простого, але дуже раптового бажання малювати, у журналіста за фахом Олесі Гудими. В день часу на своє нове захоплення усе якось не вистачало. Щоденна турбота про власну сім’ю, чоловіка і 2-х маленьких діток не дозволяла раптом про все забути, розслабитись і на кілька годин поринути у творчість. Натомість тихий нічний спокій дарував неабиякий простір для глибоких роздумів та творчих фантазій.

Саме так, на горищі старого будиночка, при місячному світлі на звичайних білосніжних простирадлах, натягнутих на дешеві деревяні підрамники народилися перші яскраві образи, що згодом перетворились у серію робіт під назвою “Сновиди”, проекспонованих пізніше на першій однойменній персональній виставці, в тернопільському арт-кафе “Коза”.

Прагнучи до вдосконалення своїх творчих навиків, вивчення нових матеріалів для творчості та способи їх використання молода художниця почала активно шукати нові творчі знайомства. І виявилось, що маленький непоказний Тернопіль – це місто цікавих, багатогранних творчих людей, більшість з яких попри свої творчі здібності, не проявляють свій талант на публіку, через цілий ряд особистих причин. Комусь приміром подобається сам процес малювання, але відсутність подальшої мети експонувати свої роботи тільки все більше активізує лінь, розтягуючи і без того повільний процес малювання однієї картини на роки, хтось навпаки дуже хоче показати своє творче бачення світу оточуючим, але на початках свого творчого шляху кількості робіт для персональної виставки не вистачає, у когось є і бажання і роботи, та сама думка про складність організаційних моментів не кажучи вже про значні кошти, які потрібно витратити на підготовку і саме відкриття виставки, відлякують від будь-якої активної діяльності у цьому напрямку.

Усі вище згадані кишенькові митці (творчих людей, які не діляться своєю творчістю з оточуючими, будь то художник, поет чи музикант називають кишеньковими, або шухлядними, бо те що вони малюють чи пишуть складається у якийсь потаємний авторський закамарок чи шухляду і як правило ніколи не побачить світ через надмірну соромязливість автора) у прямому сенсі чекали на диво і цим дивом для багаьох із них стала Олеся Гудима.
Молодій амбіційній художниці – початківцю вдалося зробити майже неможливе. Віднайти, зібрати разом та об’єднати в єдину велику унікальну мистецьку групу абсолютно різних за віком, уподобаннями, соціальним статусом людей. Серед учасників мистецької групи “Сновиди” є журналісти, дизайнери, поліграфісти, інженери і саме їхні професійні навики допомагають у підготовці до відкриття кожної нової виставки, починаючи від розробки рекламних плакатів та завершуючи монтажем складних технічних декорацій, світлового і звукового супроводу.

Картини, які художники представляють на своїх групових виставках дуже різноманітні за стилем та змістовим наповненням, адже у кожного автора своє неповторне бачення світу. Та загальне призначення у даних творчих робіт єдине – на противагу усім скептикам і песимістам, попри часто згадувану буденну сірість, показати, що світ таки кольоровий, сповнений світла, життя, непередбачуваних моментів і вартий того, аби кожна яскрава мить була відображена на полотні та збережена для майбутніх поколінь.

Коментарі вимкнені.