У Тернополі прокуратура вийшла на стежку війну з міською владою

Ми писали, що вчора на сесії міської ради депутатами було прийнято звернення Генеральному прокурору України щодо політичних репресій. У якому йшлося про політичну розправу за позицію місцевої громади та її представницького органу. Також  депутати вимагають від прокуратури припинити перевірки міськради та її підрозділів, а також припинити кримінальні переслідування активістів Євромайдану.

Сьогодні, 25 грудня, прес-служба прокуратури Тернопільської області у зв’язку із вищезазначеним, повідомляє наступне.

По-перше, жодних кримінальних проваджень стосовно так званих “активістів Євромайдану” у прокуратурі немає. Також, прес-служба нагадує, що Президент України вже підписав Закон «Про усунення негативних наслідків та покарання у зв’язку із подіями, що мали місце під час проведення мирних зібрань». З огляду на вищесказане, тернопільські місцеві депутати можуть не робити вигляд, що хвилюються за «активістів Євромайдану».

По-друге, що стосується кримінальних проваджень відносно деяких чиновників міськради, зазначимо, що провадження розпочаті за ст. 365 КК України (перевищення службових повноважень) та ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем). Службовим особам інкримінується вчинення злочинів у земельній сфері, розтрата майна та розкрадання бюджетних коштів. Всі провадження розпочаті за наявності достатніх підстав та відповідно до вимог чинного КПК України.

 Таким чином, тернопільські політики акцентують увагу громадськості та засобів масової інформації не на фактах своєї грубої протиправної діяльності, а, начебто, на неправомірних діях прокуратури. Через це прес-служба прокуратури трактує подібні звернення виключно як політичний піар з метою дискредитації відомства та ухилення від відповідальності.

 Крім того, роз’яснюємо, що незважаючи на позицію прокуратури, прояви перевищення повноважень та зневаги до Закону будуть мати відповідну правову оцінку у суді, і кожен підозрюваний місцевий чиновник, як і звичайний громадянин, має законне право відстоювати свою позицію  у суді.

-1 thoughts on “У Тернополі прокуратура вийшла на стежку війну з міською владою

  • 16:06 | 25.12.2013 о 16:06
    Permalink

    ну-ну… якщо вірити прокуратурі, то люди самі себе побили кийками Беркуту….

Коментарі вимкнені.