У Тернополі створять музей у честь бандерівки, емігрантки та патріотки

Про створення у Тернополі музею Ярослави Стецько йшлося під час наради, що під керівництвом виконувача обов’язків заступника голови Тернопільської ОДА Івана Бабійчука відбулася 2 березня. Зокрема, він відзначив, що  відповідно до Програми вшанування українців, постраждалих у XX столітті внаслідок окупаційних режимів, на 2014 – 2016 роки столітті будуть проведені роботи по створенню експозиції.

«Прийнято рішення, що на базі Тернопільського обласного краєзнавчого музею буде створена комісія з розробки експозиції та розрахунків видатків на неї. Також до комісії ввійдуть представники громадських організацій, – розповів директор департаменту культури, релігій та національностей ОДА Григорій Шергей. – Обласна державна адміністрація, у свою чергу, відповідно до даних розрахунків профінансує створення даного музею».

Планують відкрити кімнату-музей до Дня Героїв, що відзначають 23 травня.

Яросла́ва (Сла́ва) Йосипівна Стецько́ (уроджена Ганна Йосипівна Музика; * 14 травня 1920, Романівка, Теребовлянський район, Тернопільщина — †12 березня 2003, Мюнхен) — українська політична діячка, журналістка, співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН, Антибільшовицького блоку народів (АБН). Дружина Ярослава Стецька. ГоловаОУН(б) (1991-2001). Перший лідер партії Конгрес Український Націоналістів (КУН). Депутат Верховної Ради України другого, третього і четвертого скликань.

Коментарі вимкнені.