У Тернополі все ніяк не поділять гроші

Навколо обласного бюджету на дві тисячі тринадцятий рік досі тривають дискусії. Кошторис ще не прийнятий, натомість у Тернопільській облраді чи не щодня проводять засідання постійних комісій, на яких обговорюють розподіл грошей. Чи підходить фінансовий документ працівникам освіти, науки, спорту та туризму, дізнавалися члени комісії одинадцятого січня.

Віталій Шафранський, голова освітньої комісії Тернопільської обласної ради:

«Є заступник голови обласної державної адміністрації Василь Володимирович Гецько, є пан Скибиляк, який представляє фінансове управління, на комісії є начальник управління обласної державної адміністрації. По черзі керівників кожної структури, ми будемо запрошувати, буквально п’ять хвилин часу на одну структуру»

І п’яти хвилин членам комісії вистачало для того, щоб вислухати доповідачів та посперечатися. Адже, за словами керівників деяких освітніх закладів, грошей на все їм вже вистачає і вони задоволені бюджетом дві тисячі тринадцять.

Роман Пахолок, директор Чортківського обласного педагогічного училища ім. О. Барвінського:

«Бюджетний запит на 2013-й рік дозволить задовольнити виплату заробітної плати на 100 відсотків, стипендію на 100 відсотків, енергоносії на 100 відсотків. При даному бюджеті училище може добре працювати, розвиватися і давати добрі результати конкурентоздатних випускників на сучасному ринку праці в Україні»

Чимало обласних освітніх установ потребують ремонту чи поповнення штату працівників. На це коштів немає. Тому керівники деяких установ обходитимуться власними силами, використовуючи спецфонди.

Афанасій Ломакович, ректор Кременецького обласного гуманітарно-педагогічного інституту ім. Т. Шевченка:

«Все те, крім заробітної плати, її ми також частково виплачуємо за рахунок спецкоштів, крім стипендії, крім тепла, крім світла, решту проплачуємо за рахунок зароблених грошей. В минулому році ми заробили приблизно 9 мільйонів, з них 4,1 мільйона, ми вклали в ремонтні роботи, тому що корпусам більше двох сотень років, вони в аварійному стані. Ми змушені практично всі зароблені гроші вкладати в ці будови, щоб вони повністю не завалилися».

Постійні комісії надалі розглядатимуть питання фінансування й інших галузей життєдіяльності. Лише після всіх обговорень відбудеться бюджетна сесія Тернопільської обласної ради.

ІНТБ

Коментарі вимкнені.