У ці вихідні в Тернополі можна буде побачити, як “пошитися у дурні”

Тернопільський обласний академічний драматичний театр імені Тараса Шевченка запрошує на прем’єру. Музичну комедію-жарт “Пошились у дурні” за одноіменною п’єсою Марка Кропивницького тернополяни та гості міста зможуть побачити вже у найближчі вихідні – 26 і 27 січня, – повідомляє TV-4.

У центрі подій комедії “Пошились у дурні” – перипетії з життя двох сусідських родин. Головні персонажі – багатий удівець, у якого п’ятеро доньок, та його сусід Дранько, у якого їх семеро. Обоє мріють підшукати їм хорошу і вигідну пару. Чи зможуть вони це зробити, глядачі дізнаються вже у найближчі суботу та неділю на прем’єрі комедії. Зараз у театрі активно тривають репетиції. Вистава, зізнається її постановник Олег Мосійчук, особливих труднощів не завдала.

“Знаючи добре зміст, знаючи добре цей матеріал, бо це одна з п’єc, яка дійсно йде в репертуарах дуже багатьох театрів, йшла в репертуарах професійних колективів, непрофесійних колективів. Мене втішило, коли я предметно взяв читати цю п’єсу, що настільки в той час, так, безперечно, це майстри, це класики української драматургії, але настільки точно побудувати жанрово стилістично п’єсу. Ну, повірте, що не всі навіть п’єси і Кропивницького, і Карпенка-Карого були таким чином зроблені, що власне все було підпорядковано єдиній меті, єдиній стилістиці”, – розповів головний режисер драмтеатру Олег Мосійчук.

П’єсу “Пошились у дурні” Марко Кропивницький написав у 1875 році. Актуальності вона не втратила до сьогодні.

“П’єса не ставить якихось проблемних питань, в нас проблем вистачає поза театром. Я думаю, що ті глядачі, які прийдуть, просто дійсно на тих 2 години забудуть про негаразди певні і посміються, потішаться разом з акторами”, – каже Олег Мосійчук.

У музичній комедії “Пошились у дурні” багато жартів, музики і танців. Відповідальний за хореографію Анатолій Гончарик розповідає: від декорації до танців – все у комедійному жанрі.

“Я постарався хореографію і хореопластику, і всю музичну частину зробити в такому полегшеному вигляді, також трошки до примітивізму, наблизити цю роботу, щоб вона була легенькою, щоб вона не мала такої великої нагрузки в лексиці, простіше, з такими якимось вигадками, з усмішкою”, – пояснив хореограф-постановник драмтеатру Анатолій Гончарик.

На прем’єру музичної комедії “Пошилися у дурні” театр усіх тернополян та гостей міста запрошує вже у найближчі вихідні – 26 і 27 січня, також прем’єрний показ відбудеться у середу, 30 січня. Початок вистави – о 19:00. Квитки вже продають у касах театру, їх можна купити як за 20, так і за 40 гривень.

Коментарі вимкнені.