За штурмом “Українського дому” у Києві спостерігає Гриценко

Зараз у Києві триває штурм “Українського дому”. Близько двох тисяч мітингувальників намагаються потрапити всередину.

За чутками, в Українському домі знаходяться спецпризначенці, котрі можуть атакувати барикади на Грушевського з тилу в разі зачистки вулиці. Тому протестувальники заблокували споруду, а протягом останніх хвилин намагаються поламати двері й потрапити всередину. Під дверима будівлі зібралися кілька сотень чоловік. Лунають звуки вибухів і час від часу виникає велика кількість пари, наче від розпилення газу.

Активісти скандують “Виходьте!”, “Київ, вставай!” та “Банду геть!”. Протестувальники також розбили вікна та запустили кілька піротехнічних ракет, які вибухнули всередині. З будівлі штурмовиків поливають водою, інформує ТСН. Пізніше з вулиці в будівлю закинули коктейль Молотова. В холі Українського дому почалася пожежа, пише ВідіДо.

А кореспондент «INSIDER» повідомляє звідти:

«Протестувальники поставили вимогу перед силовиками, що знаходяться в Українському Домі покинути будівлю без щитів протягом 15-ти хвилин. Близько тисячі осіб зараз зібралось на сходах перед входом в Український Дім і чекають на рішення силовиків.

За даними протестувальників, всередині знаходяться бійці Внутрішніх військ та кількадесят «беркутівців». Унизу сходинок вишикувались хлопці з кийками та у касках.

Перед цим їх поливали з дверей Українського дому водою. Це викликало обурення у протестувальників, оскільки надворі -20 градусів. По завершенню часу ультиматиму силовики не покинули будівлі.

Зараз протестувальники організовано знімають одну з секцій дверей, чутно, що розбилось скло. Зсередини на них світять ліхтариками-стробоскопами.

Протестувальники розбили шибки, намагаючись потрапити в Український Дім. У відповідь їм летять світлошумові та газові гранати,  силовики поливають їх водою та використовуютьп роти них вогнегасники.

У свою чергу протестувальники запутсили всередину будівлі салют. Під час сутички в будівлю також полетів «коктейль Молотова»,  зайнялись двері, але швидко згасли.

Як повідомляє кореспондент INSIDER, неподалік сутички стоїть та спостерігає за нею Анатолій Гриценко».

Інтерфакс-Україна повідомляє про одного постраждалого.

На Грушевського почала стягуватись Самооборона Майдану, побоюючись початку штурму з іншого боку.

Станом на 00:48 взяти будівлю штурмом не вдалося. Атака призупинена.

Коментарі вимкнені.